Automobily

Najluxusnejšia verzia limuzíny Bentley! Flying Spur Mulliner je naozaj nádherná

Bentley Flying Spur Mulliner

Vrcholovú verziu luxusného britského sedanu reprezentuje model Bentley Flying Spur Mulliner. Oproti “civilnejšej” verzii ponúkne Mulliner novú masku chladiča, aerodynamické decentné detaily, exkluzívne 22-palcové kolesá Mulliner so špeciálnymi stredovými krytkami či jedinečné kryty spätných zrkadiel lakované odtieňom Satin Silver. Okrem exteriéru zmenami k ešte luxusnejšiemu prešiel aj interiér. Bentley Flying Spur Mulliner je naozaj stelesnená exkluzivita na štyroch kolesách.

Kľúč od auta ako šperk…

Vrcholnou verziou je motorizácia s označením W12. Ten dokáže vystreliť Bentley Flying Spur Mulliner z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy a rozbehne ho na rýchlosť až 333 km/h.

Pri otvorení dverí hneď do očí padnú vysvietené prahy s nápisom Mulliner. Vnútrajšok automobilu Bentley Flying Spur Mulliner môže byť odetý do ôsmych trojfarebných kombinácií. Tieto kombinácie nie sú len o farbách. Sú aj o použitých materiáloch a ich jednotlivých prevedeniach, ktoré spolu dokonale hrajú. Najluxusnejšou verziou už bez tak luxusného auta Bentley Flying Spur Mulliner je Mulliner Driving Specification. Táto verzia dostala prešívanie kožených sedadiel “Diamond-in-Diamond”, či 3D dizajn koženého obloženia panelov dverí.

Pasažieri sediaci na zadných kolesách sa budú tešiť originálnej výbave. Dostanú elektronicky ovládané stolíky, ktorých povrch je tvorený dreveným obložením. Špeciálnymi úpravami prešla aj stredová konzola, ktorá dostala prémiové hodinky Mulliner v striebornom prevedení. Noví majitelia dostanú od britskej značky kľúčiky od auta v špeciálnej darčekovej krabičke. Ako keby ste dostali šperk. Krabička bude vyhotovená v rovnakých farbách, aké dostane aj interiér vášho vozidla. A k tomu aj samotný kľúč dostal špeciálnu koženú úpravu, aby vyzeral čo najprestížnejšie.

Pri tak luxusnom automobile trošíčku zabúdame na jeho srdce. Dokonca model Bentley Flying Spur Mulliner dostal hneď niekoľko sŕdc na výber. Základným bude hybridný 2,9 litrový šesťvalec . Vďaka nemu vystrelí Bentley Flying Spur Mulliner z nuly na stovku za 4,3 sekundy a jej maximálka bude 285 km/h. Silnejším agregátom je klasická V8-ička. Tá rozpohybuje Bentley Flying Spur Mulliner z pokoja na rýchlosť 100 km/h za 4,1 sekundy a zaručí maximálnu rýchlosť 318 km/h. Vrcholnou verziou je motorizácia s označením W12. Ten dokáže vystreliť Bentley Flying Spur Mulliner z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy a rozbehne ho na rýchlosť až 333 km/h. Paráda…

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button