Motocykle

Obdivujete prestavby motocyklov? Český café racer Hans vás poteší

Blažek Moto Hans

Malá firma z českého mestečka Jablonné nad Orlicí vytvorila nádherný dvojkolesový unikát, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani veľké značky. Ich najnovší café racer dostal meno Hans a jeho základom je rokmi overený japonský stroj Honda CB500. Je krásnym strojom do mesta a poteší každého milovníka štýlovej pohodovej jazdy.

450 hodín práce…

Cena prerobeného modelu Blažek Moto Hans je 299 000 českých korún, čo je v prepočte asi 11 750 eur.

Základom modelu od spoločnosti Blažek Moto s menom Hans je motocykel Honda CB500. Z tohto motocykla českí konštruktéri použili v podstate rám a motor. Srdcom café racera Hans je dvojvalec s objemom 500 cm3. Jeho výkon je 58 koní a na ľahučký café racer je to veľmi pekná sila.

Na japonskom základe je veľké množstvo remeselných detailov, ktoré pre motorku Hans vytvorili šikovné české ručičky. Café racer dostal nové riadidlá, budík, LED predný svetlomet, pneumatiky, sedadlo či podsedlovku, výfukové rozvody, koncovka výfuku, brzdové doštičky, ako aj technologické vychytávky ako štartovanie pomocou smartfónu či odtlačku prstu. Prestavba motocykla tiež zahŕňa výmenu všetkých ložísk, lakovanie ráfikov či samotnú úpravu motora. Českí konštruktéri z firmy Blažek Moto dbajú aj na požiadavky zákazníka, ktorý si môže napríklad zvoliť farbu jednotlivých dielov bajku. Dokonca majú na výber jedno či dvojmiestnu variantu motocykla.

Spoločnosť Blažek Moto vložila do prestavby motocykla až 450 hodín práce. Prestavba tak trvá zhruna tri mesiace a zákazník si na svoj exemplár chvíľku počká. Výsledok však stojí za to. Cena prerobeného modelu je 299 000 českých korún, čo je v prepočte asi 11 750 eur. V tejto sume je samozrejme zahrnutý aj nákup Hondy CB500, prestavba, ako aj prihlásenie či STK.

Najnovší stroj z dielne Blažek Moto s menom Hans je druhým bajkom, ktorý česká firma vytvorila. Prvým modelom je prerobený stroj BMW K110 so 100 koňovým motorom s objemom 1100 cm3. Jeho meno je Konrad a rovnako vyzerá naozaj perfektne. Ale ten si predstavíme v samostatnom článku.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button