Motocykle

KTM 890 ADVENTURE R 2023 si razí novú cestu

KTM 890 ADVENTURE R 2023

Vývoj novej KTM 890 ADVENTURE R bol na základe odkazov dedičstva KTM READY TO RACE zameraný na to, aby sa ešte viac zlepšil terénny výkon, spoľahlivosť a schopnosť motocykla čeliť akejkoľvek výzve. Na demonštráciu bol motocykel predstavený účastníkom 2022 KTM Adventure Rider Rally v rozmanitej krajine západného Idaha v USA. Prepracovaná KTM 890 ADVENTURE R dokázala zažiariť svojimi úžasnými schopnosťami a obratnosťou.

KTM 890 ADVENTURE R si požičala nastavenia z KTM 450 RALLY

Balík odpruženia WP KTM 890 ADVENTURE R preladený s plne nastaviteľnou vidlicou WP XPLOR a tlmičom WP XPLOR PDS.

Nová edícia KTM 890 ADVENTURE R si požičala nastavenia z KTM 450 RALLY, ako napríklad balík odpruženia WP KTM 890 ADVENTURE R preladený s plne nastaviteľnou vidlicou WP XPLOR a tlmičom WP XPLOR PDS tak, aby poskytovala lepší pocit a aby sa zabezpečilo, že jazdci dosiahnu koniec každého cieľa. Ďalší vplyv KTM 450 RALLY možno vidieť v prepracovanej karosérii s novou kapotážou, novou palivovou nádržou a novým krytom. Tieto prvky zlepšujú aerodynamiku, ergonómiu a ochranu pred poveternostnými vplyvmi, ako aj už tak fantastickú obratnosť motocykla. Skutočnosť, že 2023 KTM 890 ADVENTURE R je pripravená na akciu, je zrejmá aj z nového a nižšieho plexištítu, vysokého predného blatníka a ochrany motora pre náročné technické terény.

Nový 5” TFT displej, vybavený konektormi USB-C má úplne nový vzhľad s farebnými piktogramami a intuitívnou grafikou, ktorá umožňuje jednoduchú navigáciu v menu. Okrem toho najnovšie vylepšenia poskytujú sofistikovaný podrobný navigačný systém, ktorý umožňuje vodičovi vybrať si cieľ z nedávnych destinácií.

Nová funkcia volania umožňuje aj možnosť obľúbeného hovoru s maximálne 10 číslami alebo možnosť zavolať na jedno z 10 posledných volaných čísel.

Softvérový a hardvérový potenciál elektronického balíka KTM posunula na novú úroveň, keď zahrnula aj ďalšiu generáciu riadiacej jednotky ABS, ktorá sníma údaje zo 6D senzora, ktorý nepretržite informuje CMU o uhle, náklone, rýchlosti a všeobecnom správaní sa motocykla, tak aby poskytovala správne množstvo brzdnej sily v každej situácii.

Jazdci, ktorí sa rozhodnú vyskúšať potenciál motocykla mimo spevnených ciest, môžu počítať s OFFROAD ABS ako integrovaným prvkom OFFROAD MODE alebo voliteľným RALLY MODE bez toho, aby si museli OFFROAD ABS vyberať samostatne.

Ak sa cesta rozšíri a KTM 890 ADVENTURE R chce točiť kilometre, Edícia 2023 ponúka komfort s novým jednodielnym sedadlom, ktorého dôraz je stále na voľnosť pohybu a protišmykovosť. Nová kombinácia pneumatík Mitas ENDURO TRAIL+ pre medzinárodnú a európsku verziu ponúka dodatočnú odolnosť proti opotrebovaniu.

KTM použila vylepšenú elektroniku KTM 890 ADVENTURE R na inštaláciu DEMO REŽIMU, ktorý bude mať premiéru na modeli 2023. Umožňuje jazdcom KTM 890 ADVENTURE R využívať celú škálu funkcií a možností motocykla počas prvých 1500 kilometrov. Až potom sa vodič musí rozhodnúť, ktoré balíčky alebo funkcie si chce kúpiť. Vďaka funkcii DEMO MODE môžu dobrodruhovia vyskúšať všetky systémy uprostred najťažších akcií a sami sa rozhodnú, ktoré funkcie majú najradšej.

2023 KTM 890 ADVENTURE R – HIGHLIGHTS:

 • Prepracovaná karoséria a kapotáž inšpirovaná KTM 450 RALLY
 • Nové čelné plexi ponúka lepšie prúdenie vzduchu
 • Prepracované nastavenia odpruženia pre zníženie únavy na dlhých tratiach
 • Vylepšený 5” TFT displej s USB pripojením a novými piktogramami
 • Vylepšené komponenty ABS s novým modulátorom (9,3 MP)
 • OFFROAD ABS prepojené s REŽIMOM OFFROAD & (voliteľné) REŽIM RALLY
 • Nové a viac offroad-ové pneumatiky (modely INT)
 • Aktualizovaný podrobný navigačný systém
 • Predstavenie funkcie DEMO MODE
 • Spínač na riadidlách s varovaním pred nebezpečenstvom
 • Indikátory LED (modely pre USA)
 • Nový chránič motora

Marcel Szabó

Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button