Automobily

Konkurent Tesly, Lucid Air, prichádza s novou 1050 koňovou verziou GT Performance

Lucid Air GT Performance

Čuduj sa svete, edícia snov, alebo Dream Edition elektrického modelu Lucid Air s výkonom 1111 koní, sa vypredala ako teplé rožky. Prvých 520 kusom si našlo svojich majiteľov v rekordnom čase. Lucid na veľký dopyt reaguje urýchlene a pre svojich fanúšikov pripravil model GT Performance s výkonom 1050 koní. Je tak momentálne najsilnejším modelom Lucid Air, ktorý si môžu budúci zákazníci objednať. Na výber majú ešte slabší Air GT s 819 koňmi.

Lucid Air GT Performance je slabší, ale drahší…

Slabší model Lucid Air GT sa už začal doručovať k prvým zákazníkom. Jeho výkonnejší variant je zatiaľ v štádiu objednávania zákazníkmi.

Zaujímavým paradoxom modelu Lucid Air GT Performance, je aj napriek svojmu nižšiemu výkonu drahší, ako vypredaná verzia Dream Edition, ktorá bola o 61 koní výkonnejšia. Bude stáť o 10 000 dolárov viac. Okrem nižšieho výkonu sa budú zákazníci musieť uspokojiť aj s menším dojazdom (len o 8 km) a nižšou výbavou (k dispozícii nebude interiér “Santa Monica”). Aj napriek týmto kompromisom bude automobil ponúkať dojazd až 830 kilometrov a zrýchlenie z nuly na stovku za menej ako 2,6 sekundy.

Interiér nadchne panoramatickou strechou, 34-palcovým displejom infotainmentu, sústavou 21 reproduktorov Surreal Sound, vyhrievanými a tiež odvetrávanými sedadlami s masážnymi funkciami, či systémom DreamDrive s LIDAR-om, ktorý je údajne lepším systémom autopilota, aký ponúka konkurenčná Tesla. Lucid Air GT Performance ponúka tiež rýchlonabíjanie, pri ktorom za 21 minút nabíjania 350 kW DC nabíjačkou bude elektromobil schopný prejsť až 483 km.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Slabší model Lucid Air GT sa už začal doručovať k prvým zákazníkom. Jeho výkonnejší variant je zatiaľ v štádiu objednávania zákazníkmi. S jeho dodávkami by sa mohlo začať v priebehu júna v USA a v priebehu augusta v Kanade. Cena výkonnejšieho modelu bude štartovať na sume 178 500 dolárov. V Kanade si zákazníci ešte ďalších zhruba 13 000 dolárov priplatia.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button