Automobily

Jaguar vypočul svojich zákazníkov a prichádza s F-Pace SVR so šesťvalcovými motormi

Jaguar F-Pace SVR

V období, keď sa všetky automobilky idú zblázniť s predstavovaním elektrických modelov, prichádza veľmi príjemná správa z dielne Jaguar. Automobilka vypočula prosby svojich zákazníkov a do svojho mestského SUV F-Pace SVR vkladá tak naftový ako aj benzínový výkonný šesťvalec.

Jaguar F-Pace SVR vo svojom najsilnejšom prevedení má pod kapotou pätlitrový prepĺňaný vidlicový osemvalec s výkonom 550 koní. Ten je pre niektorých už jednoducho priveľký, prisilný a prismädný. Preto sa zákazníci obrátili na značku s prosbou, aby do ponuky zaradil výkonné no úspornejšie šesťvalce. Jaguar priania vypočul a prichádza s naftovým a benzínovým šesťvalcom, ktorého využitie prezrádza označenie 300 Sport (nafta) a 400 Sport (benzín).

Jaguar nezavrhuje spaľovacie motory…

Jaguar F-Pace SVR vo svojom najsilnejšom prevedení má pod kapotou pätlitrový prepĺňaný vidlicový osemvalec s výkonom 550 koní.

400 Sport je verzia s trojlitrovým benzínovým šesťvalcom, ktorý je zároveň aj mild-hybridom so 48V technológiou. Jeho výkon je 400 koní, čo prezrádza aj označenie, s krútiacim momentom 500 Nm. Z nuly na stovku vyštartuje za 5,4 sekundy. Pre milovníkov nafty bude k dispozícii prevedenie 300 Sport, ktoré ponúkne trojlitrový naftový šesťvalec rovnako so 48V mild-hybridnou sústavou. Jeho výkon je 300 koní, podľa označenia, s krútiacim momentom 600 Nm. Z nuly na stovku vypáli za 6,4 sekundy.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Obe šesťvalcové verzie dostanú aj 21-palcové čierne športové disky kolies, kožené sedadlá Performance vo vnútri, prémiový audiosystém Meridian, adaptívny tempomat, asistent jazdy v pruhoch, dvojzónovú klimatizáciu, 11,4-palcový displej infotainmentu, systém rozpoznávania dopravných značiek, LED-svetlomety, štýlový exteriérový paket R-Dynamic, zadnú kameru a hromadu ďalšej výbavy.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button