Automobily

Alpina už chystá inovovanú obriu raketu BMW XB7 s výkonom až 621 koní

BMW Alpina XB7

Bavorská tradičná značka BMW tento rok vzala úpravcu Alpina oficiálne pod svoje krídla a už aj prichystala vynovenú úpravu najväčšieho európskeho SUV, BMW X7, ktoré Alpina označila ako XB7.  Tento rodinný obor dostal úctyhodné stádo koní pod kapotu. Preháňať sa ich tam bude až 621. A čo sa dizajnu týka, posúďte sami. Názory na inovovaný model BMW X7 sa rôznia. Alpina však vzhľad, ktorý zíde z výrobnej linky upraví podľa svojich predstáv a ponúkne nezameniteľný model XB7. Jeho cenovka vás posadí na zadok…

Alpina poskytla zatiaľ len jednu fotku…

Ani upravenému stroju z dielne Alpina nebude chýbať vzduchový podvozok, ktorý sa pri jazde nad 30 km/h automaticky zdvihne.

Modernizované SUV BMW X7 prekvapilo verejnosť a jeho dizajn mnohí považujú za kontroverzný. Nám sa však celkom pozdáva a vďaka úprave divízie Alpina vyzerá inovované BMW Alpina XB7 športovejšie a agresívnejšie. Predná maska dostala delené svetlomety, ktorých spodný “diel” je zatmavený po vzore paketu M Sport. Obrovská maska chladiča dostala tiež podsvietenie a na spodnom spojleri sa objavilo hrdé označenie Alpina. Meno úpravcu môžeme badať aj na tenkej bočnej línii. Z podbehov na nás hľadia špeciálne navrhnuté 21-palcové disky kolies Alpina Dynamics s run-flatovými high-performance pneumatikami. Ak by sa zákazníkom tieto kolesá stále zdali malé, na výber budú aj 23-palcové disky Alpina Classic s pneumatikami Pirelli.

Mínusom je, že Alpina oficiálne ukázala svetu len jeden render svojho upraveného SUV BMW Alpina XB7. Preto sme si pre vás, našich čitateľov, pripravili galériu M-kového modelu BMW X7, ktoré aj v továrenskom prevedení vyzerá naozaj impozantne. Alpina pod kapotou inovovaného modelu XB7 pravdepodobne využije 4,4 litrový twin-turbo mild-hybridný osemvalec, z ktorého vydoluje výkon 621 koní s krútiacim momentom 800 Nm. Z nuly na stovku vypáli bavorský mastodont za 4,2 sekundy a jeho maximálny rýchlosť je 290 km/h.

Ani upravenému stroju z dielne Alpina nebude chýbať vzduchový podvozok, ktorý sa pri jazde nad 30 km/h automaticky zdvihne, aby bol dosiahnutý vyšší stupeň komfortu pri prejazde nerovnosťami. Naopak pri vyššej rýchlosti sa opäť podvozok presunie bližšie nad zem, aby tak podporil aerodynamiku vozidla a zlepšil jazdné vlastnosti pri vysokých rýchlostiach.

Interiér automobilu preberá všetky nové tak dizajnové, ako aj technologické prvky s továrenského inovovaného modelu BMW X7. Ani v SUV Alpina XB7 nebude chýbať nový infotainment s operačným systémom BMW OS8. Interiér Alpina “oblečie” do prémiovej kože. Čalúnenie nájdeme na všetkých častiach obloženia dverí, na prístrojovke, strope a samozrejme na sedadlách. A aká bude základná cena špeciálneho výkonného modelu BMW Alpina XB7? Štartovať bude na čiastke 170 500 eur. Ak bude mať záujemca ďalšie špeciálne požiadavky, cena porastie geometrickým radom.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button