Automobily

Konfigurátor modelu Aston Martin Valour ponúka množstvo úžasných farebných prevedení

Aston Martin Valour

Nádherná britská novinka, model Aston Martin Valour je k dispozícii s desiatkami úžasných farieb exteriéru a tiež s niekoľkými odtieňmi čalúnenia svojho vnútra. Hoci novinka Aston Martin Valour debutovala len pred doslova niekoľkými hodinami, britská značka už tento model pridala do svojho konfigurátora. Spoločnosť ich vyrobí len obmedzené množstvo 110 exemplárov, takže aj keď si s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete môcť jeden z nich kúpiť, je tu aspoň šanca navrhnúť si svoju dokonalú verziu.

Model Valour vzdáva hold 110 rokom podnikania značky Aston Martin…

Výkon automobil čerpá z 5,2-litrového V12 s dvojitým turbodúchadlom.

Model Valour ponúka veľa zaujímavých  možností farieb karosérie, ktoré zoskupuje do odtieňov od čiernej cez šedeú, fialovú do modrej, zelenej, červenej, bronzovej, oranžovej či striebornej až po bielu. Farby sa líšia od tmavých a decentných až po svetlé a krikľavé. Pre nás najkrajšou je krásna fialová Digital Violet, s ktorou tento športový automobil doslova zažiari.

Okrem farby karosérie je na výber niekoľko ďalších vonkajších úprav na želanie nového majiteľa. Zákazníci sa môžu rozhodnúť, či bude mať strecha rovnakú farbu ako lak karosérie, alebo čiernu, alebo či bude mať odkryté uhlíkové vlákna. Podobné možnosti sú k dispozícii pre bočné panely a vetracie otvory predných blatníkov. Mriežka je dostupná v čiernej farbe alebo s kovovými priečkami. Existuje len jeden dizajn kolies pre tento model, ale s tromi možnosťami povrchovej úpravy.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Možnosti vybavenia interiéru sú podobne rozsiahle. Cestujúci sedia buď v športových sedadlách z uhlíkových vlákien, alebo v pohodlnejšie vyzerajúcich sedačkách Sports Plus. K dispozícii sú taktiež desiatky farieb kože. Okrem toho si kupujúci môžu vybrať odtiene obloženia a bezpečnostných pásov. Hlavica radiacej páky sa dodáva z hliníka, orechového dreva alebo lešteného titánu. Valour ponúka také vybavenie, aby sa cestujúci cítili pohodlne v jeho útrobách. K dispozícii je vyhrievaný volant. Vozidlo je štandardne vybavené elektricky ovládanými sedadlami v 16 smeroch a ventiláciou, ktorá je voliteľná.

Valour vzdáva hold 110 rokom podnikania spoločnosti Aston Martin. Jeho štýl je inšpirovaný modelmi Vantage zo 70-tych a 80-tych rokov. Výkon automobil čerpá z 5,2-litrového V12 s dvojitým turbodúchadlom, ktorý mu dodáva 705 koní a krútiaci moment 555 Nm. Motor posiela výkon cez šesťstupňový manuál na zadný pár kolies a nechýba mu ani samosvorný diferenciál zadnej nápravy. Podvozok má adaptívne tlmiče a tiež nechýbajú ani karbón-keramické brzdy.

Aston Martin nezverejnil žiadne informácie o cenách pre model Valour. Výroba sa začne v treťom štvrťroku tohto roku a spoločnosť očakáva dodanie prvého modelu prvému šťastlivcovi ešte do konca roka.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button