Automobily

Extrémny hypersport z Talianska! 777 Hypercar sa predstavil na nových renderoch

777 Hypercar

Nová okruhová hračka pochádza z Talianska, zo spoločnosti 777 Motors, ktorá je na trhu len veľmi krátko. No za tento čas dokázala už svet milovníkov okruhových špeciálov namotať na svoj koncept s označením 777 Hypercar. Okruhový špeciál je tvorený v spolupráci so spoločnosťami ako Dallara, Gibson či Umberto Palermo Design. Hoci bolo auto predstavené už koncom minulého roka, dnes prichádzajú jeho prvé výsledky simulovaných testov ako aj nové rendre, na ktorých sa predstavuje vo vylepšenej podobe. Myslíte, že sa dostane aj do výroby a neskôr na okruhy?

777 znamená viac ako len označenie auta…

Srdcom okruhového špeciálu 777 Hypercar je uprostred uložený atmosférický osemvalec s objemom 4,5 litra, ktorý vyvinula britská spoločnosť Gibson Technology.

Agresívna aerodynamika automobilu dodáva neskutočný prítlak až 2,1 tony pri rýchlosti 370 km/h. Tento masívny prítlak majú na svedomí prepracované diely, na ktorých si dalo záležať dizajnové štúdio Umbreto Palermo Design. Sú to napríklad špeciálne upravené plutvy, splitteri, spojleri, vetracie otvory či zadné krídlo. Dallara je zas zodpovedná za karbónový monokok, ktorý bol schválený automobilovou federáciou FIA.

Srdcom okruhového špeciálu 777 Hypercar je uprostred uložený atmosférický osemvalec s objemom 4,5 litra, ktorý vyvinula britská spoločnosť Gibson Technology. Tento motor bol umiestnený aj v automobile, ktorý vyhral v roku 2022 vytrvalostné šesťhodinové preteky FIA WEC v Monze. Motor beží na syntetické palivo a bez pomoci elektriny dosahuje výkon až 740 koní pri 9000 otáčkach za minútu. Taianski stvoritelia tohto špeciálu o elektrifikovaní svojho superauta nechcú ani počuť a teda elektromotor s akumulátorom do neho nabaliť neplánujú.

777 Hypercar má hmotnosť len 900 kg. Vďačí za ňu nielen karbónovému monokoku, ale aj špeciálnym pretekárskym dielom akými sú brzdy, odpruženie či prevodovka. Aby budúci jazdci dokázali na okruhu skrotiť túto beštiu, pripravila si talianska firma 777 Motors špecializované technické a fyzické školenia budúcich majiteľov samozrejme vrátane jázd na simulátore. Sedmička v názve je symbolickou aj z hľadiska nákladu a hodnoty auta. Vyrobí sa ho len 7 exemplárov, ktorých cena bude 7 miliónov eur za kus. Zaujímavosťou tiež je, že každý zo 7 exemplárov ostane na okruhu v Monze, na domovskej trati talianskej spoločnosti.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button