Automobily

Koncept Toyota Rangga je roztomilý a prispôsobiteľný kompaktný nákladiak

Toyota Rangga Concept

Toyota Rangga Concept debutoval na medzinárodnom autosalóne Gaikindo Indonesia ako nápad na multifunkčné úžitkové vozidlo, ktoré by si kupujúci mohli vybaviť podľa svojich potrieb. Automobilka ukázala, ako by mohli vyzerať modely Rangga Concept napríklad ako pojazdná kaviareň, sanitka či servisné vozidlo. Toyota tak ukázala možnosti, čo by ľudia mohli robiť, alebo ako by mohli podnikať s touto novou platformou. Toyota zatiaľ nezverejnila žiadne technické podrobnosti o novom koncepte Rangga. Nenačrtáva ani konkrétne rozmery vozidla. Podľa fotografií sa zdá, že ide o pomerne kompaktný model. Všetky zostavy majú zatiaľ karosériu s jednou kabínou.

Toyota ho plánuje uviesť do výroby v Indonézii…

Názov Rangga bol inšpirovaný slovom „Ronggo“ s pôvodom v jávskom jazyku, ktoré odkazuje na hrdinu či hrdinský skutok.

Toyota hovorí, že sériová verzia Rangga určite príde v budúcnosti. V tlačovej správe sa však presne neuvádza, kedy a kde sa začne predávať. Toyota dokonca zorganizovala v Indonézii súťaž pre spotrebiteľov, v ktorej majú vytvoriť stvárnenie totohona čo by Rangga mohla v budúcnosti slúžiť. Automobilka dodala šablónu pomocou ktorej si umelci môžu vozidlo prispôsobi podľa svojich predstávť. Niektoré práce nájdete aj v našej galérii. Tvorca víťazného návrhu získa odmenu v prepočte 6 500 dolárov (100 miliónov indonézskych rupií).

Keď na indonézsky trh príde produkčná verzia modelu Toyota Rangga, miestni výrobcovia si prispôsobia vozidlo tak, aby vyhovovalo požiadavkám zákazníka. Toyota má dokonca na Indonézskom medzinárodnom autosalóne zástupcov miestnych konverzných spoločností, aby prediskutovali možnosti s potenciálnymi kupcami.

Podľa oznámenia Toyoty o vozidle je názov Rangga inšpirovaný slovom „Ronggo“ s pôvodom v jávskom jazyku, ktoré odkazuje na hrdinu či hrdinský skutok a nesie v sebe konotácie niečoho silného, pevného či nebojácneho. Toyota Rangga by tak mala byť v budúcnosti nebojácnym bojovníkom na východoázijských cestách.

V Spojených štátoch tiež aktuálne nie je k dispozícii nič ako model Toyota Rangga. Toyota údajne zvažuje, či postaví takýto pickup založený na svojej populárnej a v USA stále obľúbenej Corolle. Zatiaľ však nemá od vedenia zelenú na výrobu takéhoto modelu. No ak by vedenie japonskej značky tento projekt podpísali, dorazil by na cesty najskôr v roku 2027. Kompaktné, unibody nákladné vozidlo by konkurovalo napríklad Fordu Maverick či modelu Hyundai Santa Cruz.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button