Motocykle

Koncept BMW R20: Skvelá vec pre milovníkov retro-dizajnov!

BMW R20 Concept

Srdcom značky BMW Motorrad je a zostáva motor typu boxer. Koncepčná štúdia BMW R20 pôsobivo ukazuje, že si to uvedomujú a okolo „veľkého boxera“ navrhli úchvatný motocykel, ktorý je z hľadiska jeho dizajnu a štýlovosti len ťažko prekonateľný.

„Neformálny gentleman style“ – takto opisuje dizajn konceptu R20 tlačová správa BMW. S tým môžeme plne súhlasiť. V tomto bajku môžeme nájsť typické atribúty značky BMW Motorrad. Klasický dizajn a vynikajúce inžinierstvo v spojení s inšpiratívnou mechanikou.

BMW verné tradičnému boxeru…

Srdcom konceptu BMW R20 naďalej zostáva veľký boxer so zdvihovým objemom 2,0 litra.

Dizajn sa spolieha na umeleckú nádrž vyrobenú z hliníka, ktorá zvýrazňuje veľký boxer v epicentre diania. Zadná časť je zredukovaná na to najnutnejšie. Zadné svetlo bolo plynulo integrované do samostatného sedadla pokrytého prešívanou čiernou alcantarou a jemnou kožou a podčiarkuje dynamický vzhľad roadsteru.

LED predný svetlomet je spracovaný vo forme 3D-printového hliníkového prstenca s integrovanými dennými svetlami, zatiaľ čo hlavný svetlomet sa vizuálne vznáša v strede tohto prstenca denného svietenia. To vytvára klasický, čistý štýl roadsteru, ktorý ponúka nádherné kontrasty s modernými prvkami.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Srdcom konceptu BMW R20 naďalej zostáva vzduchom a olejom chladený
veľký boxer motor so zdvihovým objemom 2,0 litra (teda R20). Pre zaujímavý koncept boli vyvinuté nové kryty hláv valcov, nový kryt remeňa a nový olejový chladič, aby bolo možné čiastočne skryť olejové potrubia.

Podvozok bol kompletne prerobený a tvorí kostru s čiernym dvojitým slučkovým hlavným rámom vyrobeným z chróm-molybdénových oceľových rúrok. Zatiaľ čo vzadu sa otáča čierne kotúčové koleso, vpredu je namontované lúčové koleso, ktoré opäť premosťuje priepasť medzi tradíciou a modernosťou. Na motorke je namontovaný aj upravený BMW Paralever a klasický odhalený kardan.

Ak chce BMW Motorrad použiť túto štúdiu na to, aby fanúšikom umožnilo nahliadnuť pod pokrievku budúceho dizajnu novodobých boxerov, tak musíme uznať, že sa fanúšikovská obec milujúca retro-dizajny má naozaj na čo tešiť. Koncept vyzerá tak realisticky, že by sme sa nedivili, keby sa onedlho dostal aj do sériovej výroby. Možno ako prekvapenie pre budúcu sezónu?

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button