Automobily

BMW 507: Nekonvenčná reinterpretácia založená na modeli z 21. storočia

Estella-Fahrzeugtechnik Roadster Tender 5.7

Elvis Presley bol známy svojou láskou k autám. Ukazuje to aj kultové spojenie s ružovým Cadillacom. Celé ilustrované knihy sa zaoberajú iba touto jednou témou, a to láskou Elvisa k autám. Jeden príklad, o ktorý sa údajne táto legenda „kráľ rock’n’rollu“ zaslúžila, pochádza z Bavorských motorových závodov.

Presley údajne vlastnil dve z 252 vyrobených modelov BMW 507 vo svojom inventári, ktorý tvorilo približne 200 vozidiel. Jeden sa nedávno vrátil do továrenského múzea BMW v Mníchove. Elvis na ňom jazdil počas vojenskej služby v Nemecku.

Moderné BMW Z4 poslúžilo ako základ…

Vozidlo s trochu nemotorným názvom Estella-Fahrzeugtechnik Roadster Tender 5.7 má celokarbónovú karosériu.

65 rokov po ukončení výroby je tu moderná interpretácia retro-modelu s označením 507. Základom je aktuálne G29 BMW Z4, ktoré dodáva legendárnemu modelu moderný vzhľad. Či sa tento model dokáže zapáči každému, je vec vkusu. My sme z neho v rozpakoch…

Vozidlo s trochu nemotorným názvom Estella-Fahrzeugtechnik Roadster Tender 5.7 má celokarbónovú karosériu, ktorá bola vytvorená v spolupráci s ds-Fasertechnik GmbH. Predná časť sa približuje k fúzatému dizajnu predchodcu, telo pomáha sprostredkovať vintage dizajn a stelesňuje ducha originálu. Interiér je kompletne prečalúnený, no stále je tu vidieť moderný interiér z nového BMW Z4. V súčasnosti sa len málokto chce zaobísť bez vybavenia 21. storočia a známej stredovej konzoly.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Pod kapotou je motor B58 od BMW. Turbodúchadlom preplňovaný 3,0-litrový radový šesťvalec bežne produkuje výkon 335 koní a krútiaci moment 499 Nm. Pri verzii 5.7 sa však výkon zvýšil na 500 koní a 650 Nm krútiaceho momentu prostredníctvom rôznych vylepšení, ako je väčšie turbo, upravené sanie a nový výfukový systém.

Tender 5.7 jazdí na 20-palcových kolesách Alpina a je vybavený plne nastaviteľným odpružením coilover. Estella-Fahrzeugtechnik vyrobí len 15 exemplárov. Každý model 507-Z4 prichádza kupujúcemu v jedinečnej farebnej kombinácii. Podľa spoločnosti sú už rezervované dva exempláre. Ceny začínajú na 288 000 eurách. Predsa len, je to výhodný cena, keďže originál BMW 507 stojí štyrikrát toľko…

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button