Info

Ken Block zmenil auto! Po prvýkrát osedlal českú značku

Americká rallye 100 Acre Wood je tento víkend (19.-20.3.2021) v plnom prúde a známy jazdec a šoumen Ken Block v nej zasadol za volant nového stroja. Ak by sme si mysleli, že prifrčal na novom Forde či Subaru, veľmi by sme sa mýlili. Hoci sme ho sledovali v mnohých Gymkhana videách práve za volantom strojov týchto dvoch značiek, v súčasnosti presedlal na novinku, o ktorej by sme pri obdivovaní jeho jazdeckých schopností ani nesnívali.

Ken Block sa so svojim novým automobilom, pripraveným minimálne na víkendovú rallye 100 Acre Wood, pochválil svojim fanúšikom na sociálnych sieťach. Ešte pred vyštartovaním na rallye postol videá ako aj fotky, na ktorých sa zahrieva v novom automobile. Milovníci mladoboleslavskej značky budú šťastím bez seba. Ken Block totižto nasadol do Škody Fabia R5+. Počujete dobre. Škodovka ako ďalší automobil divocha z Ameriky.

Dočkáme sa divokých videí Gymkhana aj s Fabiou?

 Ken Block sa rallye 100 Acre Woods zúčastnil už deväťkrát a až sedemkrát sa mu podarilo zvíťaziť. .

Paradoxom voľby Škodovky na americkú rallye je, že Škoda sa na americkom trhu ani nepredáva. Možno je tento krok takým malým vnadidlom pre amerických zákazníkov, aby začali rozmýšľať aj o českej značke, ako o možnej alternatíve k tradičným zaoceánskym značkám. Uvidíme.

Či Ken Block plánuje na modeli Škoda Fabia R5+ robiť neuveriteľné kúsky vo videách Gymkhana, to zatiaľ známe nie je. Tento víkend sa s automobilom preháňa na americkej rallye 100 Acre Woods so svojim spolujazdcom Alexom Gelsominom. Ken Block sa tejto rallye zúčastnil už dohromady deväťkrát a až sedemkrát sa mu podarilo zvíťaziť. Uvidíme, aký osud ho čaká tento rok za volantom Škody Fabia R5+. Po prvom dni to však vyzerá veľmi nádejne. Úprimne dúfame, že v budúcnosti uvidíme pretekársku Fabiu aj v brutálnych videách s názvom Gymkhana. Bola by to príjemná a hlavne zaujímavá zmena.

Zdroj: facebook.com/KenBlockRacing/photos

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button