Automobily

Drahšia sukňa, lacnejšia spodnička. Dacia v tele Renaultu…

Renault Taliant

Rumunská značka Dacia funguje v rámci Group Renault ako lacnejší variant súrodeneckých koncernových modelov. Lacnotou však vôbec nepôsobí, čoho sme svedkami aj na našom trhu. Každým rokom či každou novou generáciou sa modely Dacia posúvajú bližšie vyšším triedam. Aj napriek stále nízkym cenám dokáže zákazníkom ponúknuť nie len potrebné minimum, ale aj také príplatkové výbavy, ktoré si zákazníci radi priplatia a pri tom za ne nevysolia horibilné sumy. Na niektorých trhoch sa modely Dacia predávajú s logom Renaultu a vznešenejším názvom, vďaka čomu majú zákazníci automobil z vyššej triedy s technológiami koncernu a s cenovkou Dacie. Aj vďaka tomuto biznis modelu je Dacia ako aj Group Renault vo svete každým dňom populárnejšia.

Nahradí v Turecku Renault Taliant starší model Mégane?

Dizajn nového modelu pre Latinskú Ameriku či Turecko je viac pripodobnený súčasnej ponuke Renault. Prevtelenie Dacie do modelu Renault sledujeme na vybraných trhoch aj pri najnovšej generácii Dacie Logan. Tá sa bude napríklad v Turecku či v Latinskej Amerike predávať pod vznešenejším označením ako Renault Taliant. Predchodca tohto automobilu však už na spomínaných trhoch populárny ako Renault bol. Dacia Logan sa tu predávala pod menami Renault Logan či Renault Symbol. Renault však pomaly zavádza novú stratégiu, v ktorej má materská značka prenechať najlacnejší segment práve Dacii. To v prípade nového Renaultu Taliant znamená, že oproti Loganu ponúkne niečo viac za stále rozumnú cenu.

Dizajn nového modelu pre Latinskú Ameriku či Turecko je viac pripodobnený súčasnej ponuke francúzskej značky. Nechýba charakteristická maska chladiča či osobité svetlomety. Zadná časť prešla tiež modernizáciou oproti predchodcom, vďaka čomu svetlomety dostali pôvabnejšie tvary a veľmi efektne zasahujú do veka batožinového priestoru.

Interiér, ako aj celý technický základ je však v prípade modelu Renault Taliant takmer totožný s Daciou Logan. Aj vďaka tejto spoločnej črte si nový Taliant môže stále zachovať nízku cenu. Vnútrajšok je tak súce jednoduchší, no maximálne funkčný. Stredobodom prístrojovky je voľne stojaci dotykový displej infotainmentu. Materiály nie sú prémiové, no pôsobia príjemným dojmom. V príplatkových verziách sa prístrojová doska môže vybaviť textilnými ozdobami.

Group Renault zatiaľ ďalšie detaily k novému modelu nezverejnila. Pre Turecký trh sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude Renault Taliant vyrábať vo fabrike v Burse. Tu sa dnes vyrába aj prémiovejší sedan Renault Mégane GrandCoupé. Nahradí tak časom nový Renault Taliant staršieho súrodenca Mégane?

Zdroj: motor1.com

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button