Info

Keď si za peniaze všetko nekúpiš, alebo ktoré celebritky si na špeciáloch Ferrari už nepojazdia…

Ferrari Black list

Ctižiadostivá športová značka z Maranella je celosvetovým pojmom a stelesnením rýchlosti, exkluzivity a životného štýlu na vysokej nohe. Avšak aby ste sa stali VIP klientom značky Ferrari, nestačí vám len plná peňaženka či tučné bankové konto, ale musíte spĺňať aj ďalšie kritériá, aby ste nedajbože nespravili vo svete talianskej značke hanbu. A hoci sa nám veľakrát z novodobých celebrít skôr dvíha žalúdok, ich súkromné zbierky často tvoria kúsky práve z dielne značky Ferrari. Čím sa však takéto celebrity musia prehrešiť, aby ich Ferrari zaradilo na svoju čiernu listinu? A kto vlastne na takejto listine je? Zoznam sa každým dňom rozrastá o nové mená. Kto sú poslední hriešnici, ktorí si na špeciáloch Ferrari už nepojazdia?

50 Cent

Americký rapper Curtis James Jackson III, známy pod umeleckým menom 50 Cent, je už 47 ročný umelec, ktorý sem tam okolo seba rozvíri vody. Vo Ferrari ich teda poriadne rozvíril kvôli jeho zverejneniu informácií na sociálnych sieťach o tom, že svoje Ferrari 488 musel nechať odtiahnuť. Vo Ferrari toto zverejnenie nepojazdného modelu na sociálnych sieťach vyhodnotili ako hrubí prehrešok voči značke a rappera zaradili na “black list”. A viete čo bol dôvod odťahu 50 Centovho auta? Len vybitá baterka…

Deadmau5

Ferrari od svojich zákazníkov očakáva maximálnu lojalitu a neuznáva žiadne neznačkové servisy ich vozidiel, ako aj manipuláciu s vozidlami so vztýčeným žrebcom na kapote. Kanadský producent Deadmau5, vlastným menom Joel Zimmerman, sa proti tomuto nepísanému kódexu prehrešil tak, že svoje Ferrari 458 Italia nechal nafarbiť na nebeskú modrú farbu a označkoval ho nálepkami japonskej internetovej postavičky Nyan Cat. Dúhová úprava doslova vyprovokovala vedenie Ferrari natoľko, že producenta Deadmau5-a vyzvali odstrániť znaky Ferrari z jeho upraveného automobilu a samozrejme, vymazali ho zo zoznamu VIP klientov.

Floyd Mayweather Jr.

Údajne najbohatší boxer všetkých čias, Američan Floyd Mayweather Jr., je biznismen ako sa patrí. Kúpi a predá ďalej čokoľvek. Samozrejme so ziskom. Svoje miliardové imanie si rozširuje aj zbierkou najdrahších vozidiel sveta, medzi ktorými má samozrejme aj modely značky Ferrari. Avšak kvôli svojim biznisom s rôznymi komoditami, ako aj so samotnými autami Ferrari, prišiel o členstvo vo Ferrari VIP klube. Totižto porušil pravidlo, že novozakúpený automobil Ferrari môže predať najskôr po roku. Dostal však ponuku, ktorá sa neodmieta a peniaze z predaja jeho Ferrari boli pre obchodníka viac, ako VIP členstvo v klube majiteľov modelov Ferrari.

Chris Harris

Skúsený britský automobilový novinár a k tomu aj ostrieľaný jazdec Chris Harris, ktorého poznáte napríklad z novodobého programu Top Gear, tvrdil, že Ferrari upravuje a optimalizuje testovacie novinárske vozidlá tak, aby dosahovali čo najlepšie výsledky v novinárskych testoch. Harris svojimi vyjadreniami neprišiel len o možnosť už asi doživotne testovať automobily Ferrari a súčasne sa dostal na čiernu listinu značky, ale poštval si aj veľkú časť svojich fanúšikov a milovníkov Ferrari proti sebe.

Justin Bieber

Kanadský spevák je momentálne azda najznámejším hriešnikom na čiernom liste spoločnosti Ferrari. Jeho prehreškom bola úprava modelu Ferrari 458 Italia americkou tuningovou spoločnosťou West Coast Customs. Okrem toho, že upravil taliansky stroj, ho dokonca aj ponúkol následne na predaj v aukcii. Svoju spoluprácu tak s Ferrari definitívne nechtiac ukončil a k najnovším limitovaným modelom z ich dielne sa s najväčšou pravdepodobnosťou už nedostane.

 

Kim Kardashian

Kontroverzná americká mediálna osobnosť, ktorá sa vydala za rappera Kanye Westa (už sú aj rozvedení), dostala údajne ako svadobný dar v roku 2011 od malajského obchodníka nové Ferrari. Zhodou okolností sa štedrý darca z východu vyskytuje na liste podozrivých osôb z finančných podvodov a samozrejme Ferrari netoleruje neusporiadaných majiteľov. A tak, kvôli malajskému obchodníkovi a jeho údajnému daru, sa do nepriazne Ferrari dostala aj samotná Kim Kardashian, ktorá síce celú situáciu poprela, no bolo jej to žiaľ k ničomu.

Tyga

Americký rapper Tyga je podozrivý, podľa bulvárneho spravodajstva TZM, z toho, že si prenajímal Ferrari 458 Spider spolu s Rolls-Royce Ghost, no za prenajaté automobily prestal platiť. Vznikla mu tak “sekera” vo výške 45 000 dolárov, ktorá ďalej narastala so súdnymi trovmi, ktoré mu vznikali po zažalovaní zo strany prenajímateľa. Kvôli zverejneniu tohto jeho správania v bulvári sa Ferrari rozhodlo preventívne zaradiť ho na listinu nežiadúcich zákazníkov. Hoci bulvár môže klamať, Michael Ray Nguyen-Stevenson alias Tyga si z Maranella určite dlhší čas žiadne nové auto nezaobstará.

Pátrali sme, aké podmienky si značka Ferrari pri predaji svojich automobilov necháva podpísať samotnými majiteľmi a narazili sme napríklad na klauzulu o neschválených modifikáciách modelov Ferrari, tiež o predaji automobilov v aukciách, či hanlivom vyjadrovaní sa o značke. Všetky tieto body znamenajú, že si daný hriešnik limitovanú alebo špeciálnu exkluzívnu edíciu automobilov Ferrari na priamo už oficiálne nekúpi. Automobilka si na kúpu týchto jedinečných špeciálov svojich zákazníkov starostlivo vyberá sama. S najväčšou pravdepodobnosťou však takýto vinník nebude odmietnutý lokálnym dealerstvom pri nákupe bežnej verzie modelov Ferrari, ktoré si kvôli nejakým pletkám s materskou spoločnosťou nebude kaziť svoje tržby. Koniec-koncov, takéto celebritky majú zástup svojich manažérov a blízkych ľudí, ktorí sa pokojne upíšu na listinu pri nákupe nového Ferrari namiesto slávnej osobnosti.

Zdroj: www.hotcars.com, Official Instagram profiles, West Coast Customs, www.carscoops.com, Bauer-Griffin/GC Images

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button