Automobily

Kanadská nedobytná pevnosť menom Mercedes-Benz triedy S

Inkas Armored Vehicle Manufacturing

Mercedes triedy S je stelesnením luxusu nemeckej značky. Ak sa však k luxusu pridá aj odolnosť napríklad proti granátom, stane sa z neho dokonalý partner všetkých boháčov, ktorí sa musia z nejakého dôvodu báť o svoj život. Kto vám však ponúkne nepriestrelný a granátuvzdorný mercedes S-Klasse? No predsa kanadská spoločnosť Inkas Armored Vehicle Manufacturing. S úpravou vozidiel Mercedes má už 20-ročné skúsenosti a poslednou čerešničkou na torte sa stal práve model Mercedes-Benz triedy S.

Mercedes odolný voči granátom…

Inkas Armored Vehicle Manufacturing vložil do svojho Mercedesu triedy S množstvo ochranných prvkov, ktoré poznáme aj z iných obrnených osobných vozidiel.

Obrnený luxusný automobil prichádza z kanady práve v tejto dobe, keď si človek ničím nemôže už byť istý. Čím bližšie na východ sa pohnete, tým je väčšia pravdepodobnosť, že váš automobil môže obchytiť nejakú guľku. Na tento scenár sa vplyvné a nie príliš čisté osobnosti potrebujú patrične pripraviť. A práve pre nich je tu Mercedes S od kanadskej firmy Inkas Armored Vehicle Manufacturing. Hoci sa od štandardného modelu veľmi nelíši, je kompletne opancierovaný a pasažierov ukrýva za viacvrstvovým nepriestrelným sklom.

Inkas Armored Vehicle Manufacturing vložil do svojho Mercedesu triedy S množstvo ochranných prvkov, ktoré poznáme aj z iných obrnených osobných vozidiel. Napríklad filter vonkajšieho vzduchu, protipožiarny systém, štvornásobne zlepšenú viditeľnosť v tme a pri zhoršených viditeľnostných podmienkach vďaka systému nočného videnia. Nechýbajú ani zábleskové svetlá, siréna ši systém verejného ozvučenia, ktorý pomôže pri komunikácii posádky s okolitým svetom.

Automobil dostal tiež zosilnené odpruženie, run-flatové pneumatiky, úroveň ochrany BR6, pri ktorej odolá detonácii až dvojice granátov DM51 a tiež nábojom ráže 7,62 mm. Inkas Armored Vehicle Manufacturing tiež prehlasuje, že ich úpravy nemajú žiadny negatívny vplyv na poskytovanú mieru luxusu modelu Mercedes triedy S. O pohon sa stará štvorlitrový osemvalec s výkonom 503 koní a s krútiacom momentom 700 Nm. Sila sa prenáša na kolesá pomocou deväťstupňovej automatickej prevodovky. Kanadská spoločnosť je pripravená dodať automobil do ktorejkoľvek časti sveta. Novým majiteľom každý kus pošle buď po vode, alebo letecky. Aby sa budúci majiteľ dozvedel cenu obrneného Mercedesu triedy S, bude musieť kontaktovať priamo kanadskú spoločnosť Inkas Armored Vehicle Manufacturing.

Zdroj: Inkas Armored Official YouTube Channel

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button