Automobily

“Japonský” brat Renaultu Kangoo prichádza. Jeden model namiesto dvoch +VEĽKÁ GALÉRIA

Nissan Townstar

Francúzska mestská minidodávka Renault Kangoo tento rok prichádza v ďalšej koncernovej variácii. Po Mercedese Citan ho tentokrát uvidíme aj ako Nissan Townstar. Ponúkne mierne pozmenený dizajn a čo je hlavné, nahradí dvojicu aktuálnych modelov NV250 a e-NV250.

S benzínom, elektrinou, ale bez nafty…

Základom ponuky bude prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 1,3 litra, ktorého výkon bude naladený na 96 kW s krútiacim momentom 240 Nm.

Nissan Townstar je tretím bratom z radu mestských minidodávok, ktoré stoja na základe francúzskeho Renaultu Kangoo (samozrejme, ak rátame aj Kangoo samotné). Prichádza s dizajnom bližším rodine Nissan, avšak so sparťanskejším interiérom v porovnaní napríklad s Mercedesom Citan. Je náhradou modelov NV250 a e-NV250. Z výrobnej linky bude schádzať popri Citane a Kangoo vo francúzskej fabrike Maubeuge.

Pohonným ústrojenstvom nového úžitkového modelu Nissan Townstar bude nielen spaľovací motor, ale aj elektromotor. Samozrejme nie spoločne. Základom ponuky bude prepĺňaný benzínový štvorvalec s objemom 1,3 litra, vyvinutý Renaultom v spolupráci s Mercedesom, ktorého výkon bude naladený na 96 kW s krútiacim momentom 240 Nm. Druhou verziou bude elektrický pohon, ktorého srdcom je elektromotor s výkonom 90 kW a krútiacim momentom 245 Nm. Energiu bude čerpať s lítium-iónového akumulátora, ktorého kapacita bude 44 kWh. Dojazd na jedno plné nabitie by mohol byť 285 kilometrov. Závisí tiež od toho, koľko nákladu budete v aute prevážať. Veľkou škodou je absencia naftového motora.

Čo sa týka dizajnu exteriéru, ako aj interiéru, Nissan Townstar je v podstate jemne upravené Kangoo. Maska je mierne doladená po vzore japonských súrodencov z triedy osobných automobilov. Dostal dokonca aj nové logo Nissan na “nos”. Kabína sa tiež podobá na Kangoo. Predsa len, Mercedes Citan vložil do svojej minidodávky svoj interiér, čo z nej robí oveľa luxusnejší automobil, ako by sme od úžitkáča strednej triedy očakávali. Avšak ani Nissanu Townstar nechýba na prístrojovke osempalcová dotyková obrazovka multimediálneho systému. Pri elektrickej verzii ju doplní aj 10-palcový digitálny prístrojový štít. Po vzore nového Renaultu Kangoo, aj Nissan Townstar dostal množstvo asistenčných prvkov, vďaka ktorým bude oveľa bližšie svojim pasažierom, ako predchádzajúce verzie či generácie nielen modelu Kangoo, ale aj jeho ostatných súrodeneckých derivácií.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button