Automobily

Audi výkonnejšie ako LaFerrari či prvý Veyron? Nemecká tuningová dielňa to dokázala

Audi RS7 Wheelsandmore

Z Nemecka prichádza na svet množstvo športových strojov, ktoré opúšťajú vo veľkom výrobné  linky. Hovoríme o sériovo vyrábaných strojoch ako BMW rady M, Mercedes AMG, Audi s označením RS. Tieto automobily sú už aj bez akýchkoľvek úprav raketami na ceste. Ak sa však do ich dokonalosti vloží kumšt tuningovej dielne, dokážu tieto takmer sériové stroje prekonať aj takých velikánov, akými sú LaFerrari či Bugatti. A to je aj prípad špeciálne vytuneného Audi RS7, o ktoré sa postarala nemecká dielňa Wheelsandmore.

K brutálnemu výkonu aj poriadne kolesá…

Posledným stupňom ponúkaných úprav tuningovou dielňou Wheelsandmore je stupeň s označením Stage 6. Na značky s ním auto síce neprihlásite, no za to na okruhu sa dosýta vybláznite.

Nemecký športový sedan Audi RS7 je už vo svojom továrenskom prevedení poriadne žihadlo. Pod jeho kapotou rozhnevane pradie štvorlitrový osemvalec so 48V mild-hybridným systémom a výkonom 600 koní s krútiacim momentom 800 Nm. Nemeckej tuningovej dielni tento výkon však nestačil. To, čo spravila s týmto strojom so štyrmi kruhmi na “nose”, je jednoducho šialené!

Nemecké dielňa Wheelsandmore si pre fanúšikov bažiacich po rýchlosti pripravila hneď šesť rôznych výkonnostných stupňov, s ktorými vie upravené Audi RS7 posunúť k novému majiteľov. Nás, samozrejme, zaujala tá najbesnejšia verzia. Poďme si však predstaviť aj tie slabšie, no nie menej zaujímavé úpravy.

Prvou je paket s označením Stage 1, ktorý len zľahka pozdvihne výkon na 700 koní s krúťákom 954 Nm a RS7-čku zbaví obmedzovača rýchlosti. Cena úpravy štartuje na 2856 eurách. Nadstavbe Stage 1+ s výkonom 740 koní a krútiacim momentom 1002 Nm “koštuje” 3780 eur. Stage 2 už nie je len o zábave s riadiacou jednotkou, ale aj o nových dieloch. V nej zákazník dostane nové športové vzduchové filtre. Výkon narastie na 780 koní a 1102 Nm. Stage 3 poskytne výkon 840 koní s krútiacim momentom 1108 Nm. Okrem toho dostanete aj nové filtre a sanie. Cena úpravy je 10 924 eur plus 836 eur za montáž. Stage 4 je ešte divokejšia.  Tu už prichádza na radu aj úprava turba či nový motorový olej pre okruhové špeciály. Výkon je 915 koní s krútiacim momentom 1149 Nm. Predposledný level úprav Stage 5 prinesie nerezové výfukové potrubie, vylepšené sanie, upravenú prevodovku s turbom a výkon 980 koní s krútiacim momentom 1292 Nm. Toto všetko dostane zákazník za 25 210 eur plus nejakých drobných 1261 eur za montáž. S touto úpravou je stále možné automobil prihlásiť na značky a teda s ním jazdiť aj na bežných cestách.

Posledným stupňom ponúkaných úprav tuningovou dielňou Wheelsandmore je stupeň s označením Stage 6. Na značky s ním auto síce neprihlásite, no za to na okruhu sa dosýta vybláznite vďaka výkonu 1045 koní a krútiacemu momentu 1292 Nm. Cena tejto úpravy je rovnaká ako pri Stage 5. Ak do automobilu natankujete pretekárske vysokooktánové palivo, vaše Audi bude silnejšie ako aj rýchlejšie ako napríklad Ferrari LaFerrari či Bugatti Veyron prvej generácie. Je to neuveriteľné, ale je to realita. Wheelsandmore okrem úprav automobilov ponúka aj širokú paletu jedinečných diskov, ktoré ešte viac odlíčia váš upravený stroj od sériových modelov.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button