Automobily

Inteligentné elektrické SUV Smart #3 predstavené! 422 koní, dojazd 455 km a špeciálna výbava

Po odchode Smartu z USA spoločnosť vydala rozkošné kompaktné SUV #1 (áno, s hashtagom) a väčšie, no stále kompaktné SUV #3. Teraz, na veľtrhu IAA Mobility 2023 v Mníchove, Smart zverejňuje všetky podrobnosti o európskom SUV #3 plus prináša aj novú špeciálnu edíciu modelu s jedinečnými funkciami.

Smart zmenil svoju tvár a vyzerá lepšie ako Mercedesy…

Brabus aj výbava 25th Anniversary ponúknu tie najprémiovejšie prvky interiéru, vrátane 12,8-palcového dotykového displeja.

Hoci sme už videli fotografie Smartu #3, spoločnosť odvtedy zverejnila všetky podrobnosti. #3 prichádza s výkonom 268 koní (200 kW) vďaka jedinému elektromotoru, zatiaľ čo výkonnejší Smart #3 Brabus produkuje až 422 koní (315 kW) prostredníctvom dvoch elektromotorov, jedného na každej náprave. Štandardnému Smartu #3 trvá 5,8 sekundy, kým dosiahne rýchlosť 100 km/h a iba 3,7 sekundy pri modeli Brabus. Najúčinnejší elektrický jednomotorový Smart #3 má dojazd 455 km podľa WLTP, zatiaľ čo dvojmotorový model mierne klesá na 435 km. Keďže toto auto nebude dostupné v USA, neexistujú pri ňom žiadne údaje EPA. Ale to vôbec nevadí. Jednosmerné rýchle nabíjanie zvládne 150 kW, čo umožňuje dobitie z 10 na 80 percent za 30 minút.

Automobilka tiež predstavuje špeciálnu edíciu výbavy na IAA Mobility v Mníchove, ktorá oslavuje 25 rokov značky. Vychádzajúc zo špičkového modelu Brabus, 25th Anniversary Edition má panoramatickú strechu, modernizované LED svetlomety, červené zvýraznenie a špeciálne dvojfarebné čiernobiele kožené sedadlá s integrovanou opierkou hlavy. Model Brabus aj výbava 25th Anniversary tiež ponúknu tie najprémiovejšie prvky interiéru, vrátane 12,8-palcového dotykového displeja s 9,2-palcovým HD digitálnym prístrojovým panelom, 10-palcového head-up displeja a audiosystému Beats s 13 reproduktormi.

Po prvom oficiálnom európskom debute Smartu #3 na IAA Mobility v Mníchove sa kompaktné SUV začne predávať pred koncom roka 2023, zatiaľ čo zákazníci v Európe budú môcť dostať do rúk prvé kusy začiatkom roka 2024. Podrobnosti o cenách neboli zverejnené .

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button