Info

Hyundai vyrobil v Nošoviciach už dva milióny kusov modelu TUCSON

Hyundai Tucson

V pondelok 17. júna 2024 zišiel z výrobnej linky v závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v českých Nošoviciach dvojmiliónty Hyundai Tucson. Jubilejný kus obľúbeného SUV s farbou Sailing Blue Pearl bol vybavený hybridným pohonom 1.6 T-GDi HEV a už mieri k svojmu budúcemu majiteľovi z Veľkej Británie. Tento míľnik vo výrobe Tucsonu podčiarkuje jeho status najobľúbenejšieho modelu Hyundai v Európe.

Hyundai Tucson z Nošovíc do Európy

V aktuálnej generácii Tucsonu Hyundai rozšíril ponuku pohonných jednotiek o hybrid a plug-in hybrid.

História modelu Tucson vo výrobnom závode HMMC sa začala písať v polovici júna 2015, keď sa tu spustila výroba jeho tretej generácie. Z nej bolo za viac ako päť rokov celkovo vyrobených až 1 180 445 kusov. Štvrtá generácia Tucsonu, ktorá sa aktuálne vyrába a predáva, má moderný dizajn, vylepšený interiér a bohatší balík funkcií. V roku 2023 bolo z nej vyrobených 244 495 kusov, čo predstavuje približne 70 percent celkovej produkcie závodu v Nošoviciach. Tieto vozidlá smerovali k zákazníkom do 70 krajín sveta. V Európe sa väčšina Tucsonov dodáva do Veľkej Británie, Španielska, Nemecka a Francúzska.

V aktuálnej generácii Tucsonu Hyundai rozšíril ponuku pohonných jednotiek o hybrid a plug-in hybrid. Oba sú v Európe veľmi úspešné a žiadané. Až 2 z 5 vyrobených Tucsonov štvrtej generácie predávaných v Európe sú práve hybridné alebo plug-in hybridné.

Tucson v špeciálnej jubilejnej edícii…

Pri príležitosti oslavy dvoch desaťročí modelu Tucson na trhu pripravuje Hyundai špeciálnu edíciu k jeho 20. výročiu. Špeciálna edícia s názvom „20th Anniversary Edition“ ponúkne jedinečné úpravy interiéru a exteriéru. Výroba sa začne v českom závode v auguste a predávať sa bude aj na Slovensku. Viac informácií zverejní Hyundai v blízkej budúcnosti.

Zdroj: Tlačová správa Hyundai Motor Slovakia

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button