Automobily

Nový Ford Mustang GTD prichádza s balíkom Performance Package

Ford Mustang GTD Carbon Series 2025

Opona sa dvihla a spoza nej sa na obecenstvo pozerá nový Ford Mustang GTD, ktorý bol teraz predstavený ako limitovaná, street verzia pretekárskeho vozidla GT3. Vyznačuje sa adaptívnym odpružením a aktívnou aerodynamikou, ktoré sú podľa pravidiel súťaže zakázané. Výkon? Cez 800 koní, ktoré vytlačí z preplňovaného 5,2-litrového osemvalca V8.

325 000 dolárov!!! Táto odhadovaná cena robí z Fordu Mustang GTD najdrahší Mustang v 60-ročnej histórii tohto modelového radu. Táto cena však nebráni záujemcom, aby sa o vozidlo uchádzali. Podľa značky Ford bolo za posledné necelé dva mesiace, odkedy bola otvorená možnosť objednávok, bolo v Spojených štátoch a Kanade prijatých viac ako 7 500 objednávok na tento model aj napriek jeho cene. Teraz je na rade Európa…

Ford postavil najdrahší Mustang vo svojej 60-ročnej histórii…

Balík Performance obsahuje aj balík Lightweight Package, ktorý odstraňuje niektoré materiály tlmiace zvuk, pridáva 20-palcové magnéziové kolesá a jedinečný predný panel.

Ford Mustang GTD Carbon Series 2025 debutoval na pretekoch 24 hodín Le Mans. S novým balíkom výkonu, interiérom zameraným na vodiča, viditeľnými prvkami z uhlíkových vlákien a pútavým lakom Chroma Flame. Najprv si povedzme o výkonovom balíku Mustang GTD. Kľúčovým komponentom na ceste k pokoreniu okruhu do 7 minút na legendárnom okruhu Nürburgring Nordschleife je väčší splitter na prednom nárazníku, klapky na spodku karosérie a systém zníženia odporu vzduchu na zadnom krídle. Aktívne aerodynamické prvky majú znížiť odpor vzduchu na rovinke bez ovplyvnenia aerodynamickej priľnavosti v zákrutách.

Balík Performance obsahuje aj balík Lightweight Package, ktorý odstraňuje niektoré materiály tlmiace zvuk, pridáva 20-palcové magnéziové kolesá a jedinečný predný panel. Hoci je balík Performance Package dostupný len pre tento model Carbon Series, dá sa použiť pre celú sériu Mustang GTD.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Sedadlá Recaro sú na palube v štandarde, rovnako ako nový volant Mustang GTD. Volant s plochým dnom má hrubý, dobre čalúnený veniec s vysokokvalitnými vložkami Dinamica a koženým poťahom a panelmi z uhlíkových vlákien. Exkluzívne pre Mustang GTD sú na volante tlačidlá na nastavenie tuhosti odpruženia a režimu výfuku, čo umožňuje vodičovi neustále sledovať cestu a zároveň prispôsobovať odozvu v zákrutách a zvuk pri zrýchľovaní.

Dve nové tlačidlá sa nachádzajú aj na paneli Hero pred radiacou pákou, aby ste vyhľadali stránku Track Apps a aktivovali funkciu zdvíhania prednej nápravy, ktorá pomáha vyhýbať sa prekážkam na parkoviskách a príjazdových cestách. Vodič má tiež väčšiu kontrolu nad tým, ako štandardná osemstupňová dvojspojková prevodovka zvláda výkon cez 800 konských síl preplňovaného 5,2-litrového motora V8 – vďaka pútavým 3D tlačeným titánovým radiacim páčkám. Otočný spínač v stredovej konzole je tiež vyrobený z titánu.

Nová farba Chroma Flame Mustangu GTD bola stredobodom pozornosti pretekov Le Mans. Je to jedna zo šiestich štandardných farieb pre Mustang GTD – popri Polymimetic Grey, Race Red, Shadow Black, Frozen White a Lightning Blue – a je ponúkaná exkluzívne pre Mustang GTD. Sýta bordová farba dokonale ladí s výbavou Carbon Series.

Séria Carbon kladie dôraz na karosériu z uhlíkových vlákien a ponecháva kapotu, strechu a zadnú technickú palubu bez laku, zatiaľ čo kolesá (hliníkové alebo horčíkové) sú lakované v magnetite. K dispozícii sú tiež pruhy vo farbe karosérie alebo kontrastne lakované pruhy, ako aj brzdové strmene lakované v modrej, Race Red alebo čiernej farbe.

Technológia Unreal Gaming, ktorá poháňa informačný a zábavný systém Sync 4, teraz obsahuje grafiku na privítanie a rozlúčku špecifickú pre Mustang GTD na 13,2-palcovom dotykovom displeji a 12,4-palcovom prestaviteľnom digitálnom prístrojovom štíte.  Európsky debut Mustangu GTD prebehol 13. júna.  Od tohto dňa môžu potenciálni zákazníci Mustang GTD v Európskej únii požiadať o nákup najodvážnejšieho Mustangu všetkých čias na stránke TheMustangGTD.com. Či ešte nejaké exempláre ostali, to sa musíte presvedčiť priamo na stránke.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button