AktuálneInfo

Hyundai STARIA je už v predaji! MPV novinka ponúka futuristický dizajn, bohatú výbavu aj pohon 4×4

Hyundai Staria

Presne 1. júna na Deň detí odštartoval Hyundai na Slovensku predaj svojej ďalšej tohtoročnej novinky, multifunkčného vozidla STARIA. Futuristicky pôsobiace MPV cieli na rodiny, ale osloviť dokáže aj milovníkov outdoorových aktivít a firmy. STARIA je štandardne vybavená naftovým motorom 2,2 CRDi s výkonom 130 kW (177 k) a maximálnym krútiacim momentom 430 Nm, 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies s aktívnym prenosom krútiaceho momentu. Akciová cena praktickej 9-miestnej verzie začína na sume 53 490 €, luxusná a na maximálny komfort pasažierov orientovaná 7-miestna verzia stojí od 58 490 €.

Praktická 9-miestna Staria…

STARIA je vybavená prednými a zadnými parkovacími senzormi, zadnou parkovacou kamerou a systémom 360-stupňového monitorovania okolia štyrmi kamerami.

Hyundai STARIA v 9-miestnej verzii v jedinej, ale mimoriadne bohatej výbave Premium – s tromi sedadlami umiestnenými v troch radoch – sa zameriava na čo najväčšie využitie priestorovým možností auta. Ponúka batožinový priestor od 831 do 1 303 litrov. Sedadlá v druhom rade je možné posunúť o dva centimetre, sedadlá v treťom rade až o 40 centimetrov, navyše s možnosťou vyklopenia sedákov pre účelnejšie využitie priestoru za nimi.

Z pohľadu bezpečnosti je vybavená 6 airbagmi a 3-bodovými bezpečnostnými pásmi na všetkých sedadlách, ale aj bohatým balíkom najmodernejších systémov a asistentov, ktoré sa nachádzajú aj v iných modeloch Hyundai. Nechýba systém na automatické udržiavanie v jazdnom pruhu a nasledovanie jazdného pruhu, autonómne núdzové brzdenie s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, vrátane núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo (FCA-JX), monitorovanie mŕtveho uhla s premietaním obrazu na prístrojovej doske, automatické prepínanie diaľkových svetiel či asistent upozorňujúci na auto približujúce sa zboku pri cúvaní. O bezpečnosť sa tiež stará asistent jazdy na diaľnici. Na pasažierov v kabíne dohliada asistent na bezpečné opustenie vozidla aj systém upozorňujúci na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách so senzorom pohybu. STARIA je vybavená prednými a zadnými parkovacími senzormi, zadnou parkovacou kamerou a systémom 360-stupňového monitorovania okolia štyrmi kamerami.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Auto má elektricky ovládané bočné posuvné dvere a výklopné dvere batožinového priestoru. Vodič si kožou potiahnutý a vyhrievaný volant dokáže nastaviť výškovo aj pozdĺžne, elektricky nastaviteľné je aj kožou čalúnené sedadlo vodiča. Predné sedadlá sú vyhrievané a ventilované. STARIA disponuje prístrojovou doskou Supervision s 10,25 palcovým farebným LCD displejom. Príjemnú atmosféru počas jazdy zabezpečujú protislnečné roletky bočných okien pre druhý a tretí rad sedadiel či posuvné bočné okná pre druhý rad sedadiel. Vodič pri dlhších cestách ocení adaptívny tempomat s podporou navigácie. Štartovanie zabezpečuje štartovacie tlačidlo. O tepelnú pohodu sa postará dvojzónová automatická klimatizácia so samostatnou zónou a výduchmi pre druhý a tretí rad sedadiel.

Vo výbave vozidla nechýba integrovaná navigácia s 10,25 palcovým farebným displejom a podporou služieb Apple CarPlay, Android Auto, Bluelink a Live services. O kvalitný audio zážitok sa stará prémiový audiosystém BOSE so šiestimi reproduktormi. Užitočnou funkciou je možnosť videokomunikácie s cestujúcimi na zadných sedadlách. Cena 9-miestnej STARIE po uplatnení akciového bonusu je 53 490 € s DPH. K plne vybavenej STARII je možné priplatiť si už len panoramatické strešné okno (1 200 €) a príplatkový farebný lak (760 €).

Luxusná 7-miestna STARIA…

V 7-miestnom prevedení má STARIA usporiadanie sedadiel 2 + 2 + 3. Vnútorný priestor kabíny sa svojím členením zameriava na vodiča a spolucestujúcim ponúka maximálnu priestrannosť a vysokú úroveň komfortu. Na rozdiel od 9-miestnej výbavy Premium obsahuje 7-miestna STARIA vo výbave Luxury viacero prvkov a funkcií, ktoré zvyšujú komfort jazdy, užívania vozidla a dizajnovú atraktivitu. K tým najzaujímavejším „extra“ položkám patria dizajnové balíčky Dark, resp. Brass Chrome Pack, volant potiahnutý perforovanou kožou, elektricky nastaviteľné sedadlo spolujazdca a prémiové čalúnenie sedadiel Nappa kožou.

Cestujúci v druhom rade si môžu cestu užívať v elektricky ovládaných, vyhrievaných a ventilovaných prémiových relaxačných sedadlách. Relaxačné sedadlo umožňuje nielen elektricky nastaviť polohu sedáka, operadla a opierky nôh, ale tiež poskytuje vyšší komfort tým, že umožňuje rovnomerne rozložiť záťaž koncentrovane pôsobiacu v oblasti bedier a pásu – to všetko jedným dotykom. Príjemnú atmosféru v kabíne dotvára ambientné podsvietenie so 64 farebnými odtieňmi a semišom potiahnutý strop, obloženie stĺpikov a slnečné clony. STARIA pre siedmich cestujúcich vo výbave Luxury ponúka prémiový audiosystém BOSE s až 12 reproduktormi. Cena modelu STARIA v 7-miestnom vyhotovení vo výbave Luxury je 58 490 € s DPH. Zákazníci si môžu priplatiť panoramatické strešné okno (1 200 €) a príplatkový farebný lak (760 €).

Vyše stovka kusov pre slovenský trh…

Na model STARIA poskytuje výrobca 3 roky záruky bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov a 3 roky asistenčnej služby. V rámci akciovej ponuky môžu zákazníci získať zľavu aj na sadu zimných pneumatík. Importér značky Hyundai potvrdil, že v roku 2023 sa na Slovensku do predaja dostane vyše stovka vozidiel STARIA. Prvé kusy je už v súčasnosti možné vidieť vystavené v showroomoch viacerých autorizovaných predajcov. Bližšie informácie o modeli STARIA, cenník a online konfigurátor cien s možnosťou požiadania o cenovú ponuku na mieru je k dispozícii na webovej stránke Hyundai.

Zdroj: Tlačová správa Hyundai Motor Slovakia

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button