Automobily

Tak tento beštiálny Amarok sa nezľakne žiadneho terénu! Upravila ho Delta4x4

Volkswagen Amarok Beast 2.0 Delta4x4

Keď sa hovorí o úpravách pick-upov predstavíme si asi najskôr americké RAMy, F150-tky či Silverada, ktoré dostávajú tie najrozmanitejšie bodykity a úpravy, ktoré tieto automobily z bežných ciest prenášajú do postapokaliptických končín, kde neprežije nič, len práve tento off-roadový mastodont. A hoci sú pick-upy, ako aj ich úpravy, doménou skôr spoločností a značiek spoza oceánu, jednu dosť dobrú úpravu dostal aj európsky koncernový Volkswagen Amarok. Bodykit od spoločnosti Delt4x4 dostal názov Beast 2.0 a veru je to poriadna beštia, ktorá sa nezľakne žiadneho terénu.

Tento Amarok môže konkurovať americkým pick-upom…

Auto dostalo 33-palcové terénne gumy BF Goodrich, ktoré sú obuté na 18-palcových off-roadových diskoch.

Aj keď už vieme, že Volkswagen Amarok nie je len nemeckou záležitosťou a čisto koncernovým automobilom a stojí dnes na základe modelu Ford Ranger a jeho platforme Ford T6, a jeho výroba prebieha v juhoafrickej Pretorii vo fabrike Silverton, stále nosí na svojom “nose” logo Volkswagenu a teda ho považujeme za zástupcu európskych pick-upov. Delta4x4, ktorá je veľmi uznávanou a populárnou spoločnosťou na off-roadové úpravy automobilov, dodala modelu Amarok naozaj skvostný bodykit, ktorý ho hneď na prvý pohľad odlišuje od svojich sériových súrodencov.

Oproti sériovému prevedeniu je model Volkswagen Amarok Beast 2.0 Delta4x4 v základe zdvihnutý ešte o ďalších 100 mm vyššie nad vozovku. Úpravca použil podložky, ktoré umiestnil medzi rám a karosériu a tiež predĺžil všetky potrebné komponenty. Vďaka ďalším úpravám podvozku dokázal dostať ďalších 50 mm na výšku a tak finálny úprava môže ponúknuť zvýšenie oproti pôvodnému sériovému modelu až o 150 mm. Auto dostalo 33-palcové terénne gumy BF Goodrich, ktoré sú obuté na 18-palcových off-roadových diskoch. Tieto kolesá podvihnú auto o ďalších 20 mm nad zem. Do podbehov by sa podľa úpravcu vedeli vmestiť aj gumy s priemerom 35-palcov.

Obe strany auta dostali polyuretánové lemy blatníkov, ktoré sú vytiahnuté do strán až o 60 mm, vďaka čomu sa do priestoru pod blatníkmi, ktoré sú špeciálne upravené vrátane podbehov, vmestia aj tak veľké kolesá, akými sú práve tie 35-palcové. Modelu Volkswagen Amarok Beast 2.0 Delta4x4 nechýbajú ani bočné nášľapy či prídavné svetlomety PIAA, ktoré sú integrované do prednej masky. A aká je cena jednotlivých úprav z dielne značky Delta4x4? Zvýšenie o 100 mm stojí 2600 eur. Ďalších 50 mm vyjde na 1600 eur. 33-palcové pneumatiky s kolesami Hanma stoja 4900 eur, vytiahnuté lemy blatníkov ako aj ďalšie časti bodykitu vyjdú na 1800 eur a nášľapy vás budú stáť 700 eur. Prídavné svetlá sú za ďalších 600 eur. Kompletnú úpravu do tej najbrutálnejšej verzie dostanete na svoj Amarok za 12 200 eur.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button