Automobily

Hurá na pláž v novom britskom plážovom špeciále Morgan

Morgan Super Four Spiaggina

Novinka určená len pre jedného neznámeho zberateľa v podaní britskej značky Morgan. Tak by sme mohli charakterizovať model Morgan Super Four Spiaggina. Ak ste doteraz nevedeli čím vyrazíte najbližšie leto na dovolenku, Morgan vám prináša riešenie. Škoda len, že sa k širším masám tento automobil nedostane. Túto plážovú verziu populárneho modelu Super Four by si obľúbil nejeden obyvateľ slnkom zaliatej Californie.

Morgan chce zapôsobiť na budúcu klientelu…

Automobily tejto britskej značky Morgan sú prevažne konzervatívne, alebo minimálne dobovo ladené.

Hoci Morgan ročne nevyrobí ani 1000 kusov automobilov, každý z nich môžeme nazvať unikátom. Autá sa vyrábajú ručne a na ich zostavení pracuje tím zhruba 220 ľudí (vrátane administratívnych pracovníkov, marketérov a predajcov). Automobily tejto britskej značky sú prevažne konzervatívne, alebo minimálne dobovo ladené. Vždy nás však zaujme každá novinky, ktorá je určená nielen pre masy, ale aj pre súkromných zberateľov. A rovnako je to aj s modelom Morgan Super Four Spiaggina, ktorý vznikne len ako jeden jedinečný exemplár.

Taliansky názov Spiaggina označuje doslova plážové auto. Základom jednokusovej limitky je oceľové šasi, na ktorom konštruktéri odviedli množstvo práce, aby dosiahli dokonalý výsledok. Azda najvýraznejším originálnym prvkom automobilu je jeho ručne vyrobená hliníková strieška, ktorá sa vyklápa dohora. Koža a drevo sú všadeprítomné v interiéri. Pri jazde v tomto modeli máte pocit, ako by ste sa preháňali luxusnou jachtou naprieč oceánom. Hnedá koža pokrýva veľkú časť interiéru. Je viditeľná na stredovom tunely, ako aj na stĺpikoch či paneloch. Drevo je okrem prístrojovky použité aj na obloženie kufra či prahov.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Automobil Morgan Super Four Spiaggina sa predstavujenna oficiálnych fotografiách výrobcu len dnes, hoci jeho kompletizácia skončila už minulý rok. Dnes môžeme obdivovať ďalšie detaily, ktoré vlani boli ešte utajované. Automobil sa okrem chrómových či hliníkových detailov môže pochváliť aj prémiovým audiosystémom Sennheiser. Automobil aj napriek svojej dobovej vizáži dostal množstvo prvkov aktívnej i pasívnej bezpečnosti, rovnako ako aj kopec elektronických bezpečnostných asistentov. Technické podrobnosti však výrobca neuviedol. Vieme však, že srdcom auta je prepĺňaný dvojlitrový štvorvalec BMW, ktorý ponúkne výkon 180 kW. Ako sme už v úvode spomenuli, model Morgan Super Four Spiaggina je vytvorený len ako jeden exemplár, ktorý poputuje do zbierky neznámeho zberateľa. Koľko za tento model vysolil, ostane tiež utajené. Automobil však poslúži ako reklama pre ďalších záujemcov, ktorí by chceli vlastniť svoj vlastný britský unikát.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button