Automobily

Špecialitka pre jediného šťastlivca! Pagani už rovnaký stroj nepostaví

Pagani Huayra Dinamica Evo

Na sociálnych sieťach sa objavil unikátny výtvor spoločnosti Pagani. Model Huayra Dinamica Evo je pre jedného nemenovaného zákazníka spoza oceánu, ktorý chcel zaparkovať do svojej garáže niečo, čo nikto iný na svete mať nebude a ani nemôže. Pagani totižto vyrobí pre tohto záujemcu len jediný jeden kus špeciálneho stroja Huayra Dinamica Evo. Model je jedinečný hneď z niekoľkých dôvodov.

Modely z dielne Pagani sú umelecké diela…

Spätné zrkadlá sa môžu pochváliť unikátnym tvarom, ktorý už s najväčšou pravdepodobnosťou na inom modeli nenájdeme.

Prvým je asi tá najvýraznejšia črta automobilu a to jeho lak karosérie. Ten zbadáte ako prvý. Unikátna farebná kombinácia modelu Pagani Huayra Dinamica Evo je zložená z hnedej základnej farby a tmavšími pruhmi na kapote. Na farebné prevedenie zovňajšku nadväzuje aj interiér, ktorý okrem odtieňov hnedej dostal aj zlaté farebné motívy. Na prednej časti zaujme oko milovníka exotických športových áut aj hrdá talianska trikolóra. Spätné zrkadlá sa môžu pochváliť unikátnym tvarom, ktorý už s najväčšou pravdepodobnosťou na inom modeli nenájdeme. Vnútru tiež dominuje všadeprítomný karbón či čierna prémiová koža Alcantara. Farebnú dokonalosť dopĺňa aj prešívanie sedačiek, korešpondujúce s farbami použitými vo vnútri športiaka.

Ďalšie technické parametre si Pagani necháva pre seba a pre šťastlivca, pre ktorého je model Huayra Dinamica Evo určený. Môžeme len tipovať, že z ktorého základu novinka vychádza. Nečudovali by sme sa, kebyže konštruktéri využijú ako základ na stavbu jednokusovej limitky model Huayra Roadster BC, ktorého výkon dvoma turbami prepĺňaného šesťlitrového dvanásťvalca AMG ponúkne neskutočných 802 koní s krútiacim momentom 1050 Nm. Tiež by sme sa neprekvapili, keby AMG ešte na prianie zákazníka agregát mierne upravilo a pridalo pár koníkov navyše. Cenovka verejná tiež samozrejme nie je.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button