Automobily

Honda láka na nový model Civic Type R TCR! Zatiaľ len na pár fotkách a v maskovaní

Honda Civic Type R TCR

Japonský športiak Honda Civic Type R TCR sa verejnosti postupne odhaľuje. Japonská značka chystá jeho príchod na cesty až na budúci rok no už dnes predstavuje verejnosti, ako bude jej nový trhač asfaltu vyzerať. Aj keď jeho krivky do veľkej miery zakrývajú nálepky, vieme si predstaviť, aký dizajn ponúkne. Okrem vylepšeného dizajnu dostane nový model Honda Civic Type R TCR aj prepracovanejšiu aerodynamiku či vylepšený motor.

Nový pretekársky špeciál Honda osedlá hneď niekoľko tímov…

Pod kapotou Hondy Civic Type R TCR by sa mala nachádzať vylepšená dvojlitrová štvorvalcová pohonná jednotka, ktorú bude prepĺňať turbo.

Na vývoji a výrobe novinky v podobe modelu Honda Civic Type R TCR spolupracuje japonská značka s divíziou HD (Honda Performance Development) a tiež s firmou JAS Motorsports. Už ich predchádzajúca spolupráca priniesla veľké úspechy a Honda toto ťaženie nechce samozrejme zastaviť a pokračuje v spolupráci aj naďalej.

Po dizajnovej stránke, ktorú  môžeme rozobrať zatiaľ len z pár fotiek, na ktorých je model Honda Civic Type R TCR ešte k tomu aj zamaskovaný, môžeme teda povedať, že okruhová novinka dostane upravenú kapotu, upravený predný splitter, mohutné nástavce prahov či poriadne zadné krídlo, ktoré poskytne poriadny prítlak.

Pod kapotou by sa mala nachádzať vylepšená dvojlitrová štvorvalcová pohonná jednotka, ktorú bude prepĺňať turbo. Podvozok bude vyslovene pretekársky. Zmenami si prešla aj prevodovka, ktorá by mala výkon motora ešte precíznejšie doručovať na kolesá. Do pokoja dostanú z rýchlostí opäť brzdy Alcon. K ich chladeniu určite napomôžu aj vytiahnuté blatníky s prieduchmi chladenia. Na interiér vozidla či na ďalšie technické údaje si ešte budeme musieť chvíľku počkať. Svoju okruhovú premiéru si nový model Honda Civic Type R TCR odkrúti na budúcoročnom IMSA Michelin Pilot Challenge. Ešte predtým si však užije aj “civilné” odhalenie. Mimochodom s novým vozidlom Honda Civic Type R TCR by do pretekov mali nastúpiť až tri pretekárske tímy. HART, LA Honda World a Victor Gonzales Racing Team.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button