Automobily

Ford Mustang California Special je späť! S trochu divným dizajnom a retro prvkami

Ford Mustang California Special

Nový Ford Mustang zvyčajne otvára možnosti pre širokú škálu špeciálnych úprav a zdá sa, že model S650 nebude výnimkou. Je to len niečo vyše roka, čo debutovala siedma generácia tohto amerického koníka a už dostala na trať zamerané deriváty Dark Horse a superšportové GTD. Dnes je tu ďalšia korenistá príchuť obľúbeného Mustanga, ktorá pripomína model GT/CS z roku 1968.

Áno, GT California Special sa vracia pre modelový rok 2024 a ako už názov napovedá, vychádza z verzie GT. Nový/starý variant, ktorý je k dispozícii v karosárskych verziách kupé a kabriolet so šesťstupňovou manuálnou alebo voliteľnou desaťstupňovou automatickou prevodovkou, využíva retro prvky ako poctu pôvodnému 56-ročnému GT/CS. Vyniká vďaka farebným akcentom Rave Blue na predných prívodoch vzduchu, ktoré lemujú prepracovanú mriežku chladiča s horizontálnymi lamelami nahrádzajúcimi voštinový vzor.

Nová generácia Fordu Mustang ponúka zaujímavé edície…

Po nastúpení dovnútra nájdete sedadlá zabalené do perforovanej kože Navy Pier a čiernej kože Ebony Black.

Ford tiež stmavil rámy predných svetlometov a použil viac farebných akcentov Rave Blue na odznaky 5.0, GT a GT/CS. Pozdĺž spodnej časti profilu je tiež vidieť dvojfarebný štítok, zatiaľ čo 19-palcové kolesá sú k dispozícii v dvoch dizajnových prevedeniach. Môžete si nechať tie štandardné vo farbe Carbonized Grey ozdobiť logom Rave Blue GT/CS alebo sa môžete rozhodnúť pre kolesá Performance Pack s opracovaným povrchom a ďalšími prvkami Rave Blue.

Po nastúpení dovnútra nájdete sedadlá zabalené do perforovanej kože Navy Pier a čiernej kože Ebony Black s prešívaním Raptor Blue a Metal Grey, ktoré sú viditeľné aj na tapacíroch dverí a palubnej doske. Ford použil rovnaké prešívanie na stredovej konzole a volante. Vychytávky završujú jedinečné podlahové koberčeky a odznak „California Special“ na strane spolujazdca umiestnený na palubnej doske.

Ak sa vám páči tento vzhľad, Ford vypýta 1 995 dolárov navyše k základnému Mustangu GT Premium za použitie špeciálnej úpravy California. Model pre rok 2024 s označením GT/CS sa prvýkrát verejne predstaví zajtra, 11. novembra. Potom sa vydá na autosalón v Los Angeles, ktorý otvorí svoje brány 16. novembra. Medzitým si už môžete svoje auto nakonfigurovať a objednať na americkej webovej stránke modrého oválu.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button