Automobily

Ford Bronco sa na SEMA predstaví v divokých variáciách

Ford Bronco SEMA Las Vegas

Las Vegas bude aj tento rok hostiť jednu z najdivokejších tuningových a úpravárenských show nielen v Amerike, ale môžeme povedať že aj na svete. SEMA v Las Vegas každoročne odhalí stovky, ba až tisíce rôznych upravených automobilov, ktoré obdivujú nielen návštevníci priamo na výstave, ale aj celý svet vďaka množstvu fotografií a videí kolujúcich po internete. Ak ešte pripočítame aj fakt, že minuloročná výstava bola zrušená, tento rok sa naozaj máme na čo tešiť. Na výstavisku nájdeme aj Ford Bronco, ktorý sa predstaví v minimálne šiestich zaujímavých úpravách od rôznych vystavovateľov. Azda najzaujímavejším je model so snežnými pásmi namiesto kolies no ani ostatné úpravy nevyzerajú vôbec zle. Však posúďte sami.

Tie najdivokejšie úpravy pod jednou strechou v Las Vegas…

Na SEMA v Las Vegas sa každoročne predstavia stovky, ba až tisíce rôznych upravených automobilov, ktoré obdivujú nielen návštevníci priamo na výstave, ale aj celý svet vďaka množstvu fotografií a videí.

Prvým zo šestice upravených modelov Ford Bronco na výstave SEMA v Las Vegas bude stroj z dielne RTR Vehicles, ktorý dostal meno RTR Fun-Runner. Ikonický off-road dostal modrý ochranný rám, ktorý dokonale kontrastuje so šedou farbou laku. Nechýbajú ani športové nálepky či dekory, ochranná fólia, pevnostný nárazník, masívne prahy či opäť raz kontrastné zelené doplnky. Kolesá RTR sú obuté do 37-palcových off-roadových pneumatík a pôsobia naozaj drsne. Vpredu dostal upravený stroj vylepšené nasávanie vzduchu a zadná časť sa môže pochváliť upraveným výfukom z dielne Ford Performance. Podvozok dostal predné a zadné nápravy Dana ako aj tlmiče s vysokým zdvihom značky Fox Performance Elite.

RTR Fun-Runner by RTR Vehicles

BDS Suspension si pre SEMA pripravila výrazný červený upravený trojdverový off-road Ford Bronco, ktorý bol navrhnutý tak, aby mohol byť v budúcnosti použitý pri práci záchranných zložiek. Modelu nechýba samozrejme navijak vpredu, a dokonca ani vzadu, špeciálne zosilnené nárazníky s ťažnými okami, vzduchový kompresor pod kapotou či rada prídavných svetiel. Podvozok bol zvýšený až o 4 palce, čo by malo zaručiť plynulý prechod aj v ťažkom teréne. O tlmenie sa postarala značka Fox. Zadné ramená sú nastaviteľné. Nechýbajú ani odpojiteľné stabilizátory.

BDS Suspensions

Druhý päťdverový model prinesie spoločnosť LGE-CTS Motorsport. Model s názvom Bronco Baja v sebe kombinuje zvýšený podvozok s celkom príjemne a decentne upraveným tak exteriérom ako aj interiérom. Konštruktéri zdvihli podvozok len o 3 palce no aj táto úprava pomôže lepšiemu správaniu sa v teréne. Predné, ako aj zadné lemy sú vytiahnuté. Obrodou prešiel aj nárazník, svetlá, nosič rezervy či piate dvere, z ktorých je teraz vyklápací stolík. Vozidlo poskytne lepšiu priechodnosť terénom, ako aj kvalitnejšie a prémiovejšie vybavenie na palube. Napríklad hudbu môžu pasažieri počúvať z audiosystému JBL. Dokonca si svoje cennosti môžu ukryť do podlahového sejfu.

BAJA FORGED by LGE-CTS Motorsports

Automobilový úpravca LGE-CTS Motorsport okrem päťdverového upraveného Bronca prinesie menšie Bronco Sport. S názvom Baja Forged sa predstaví drobnejšia verzia ikonického off-roadu, ktorá vychádza z modelu Badlands. Jej podvozok je zvýšený o 2 palce. Model dostal vylepšené tlmiče Icon a nové stabilizátory Hellwig Suspension. Ako aj pri ďalších modeloch, ani toto menšie upravené Bronco neostalo bez navijaku, prídavných svetiel, vytiahnutých lemov podbehov, terénnych pneumatík či športového výfuku Borla.

BAJA FORGED by LGE-CTS Motorsports

Azda najpútavejším a najdivokejším modelom Ford Bronco na tohtoročnej autoshow v Las Vegas – SEMA, bude Bronco by Tucci Hot Rods, ktoré je postavené pre tých, ktorí si chcú užívať so svojim autom kopec zábavy na snehu. Upravené Bronco dostalo namiesto kolies snežné pásy od spoločnosti Mattracks, pôvodne určené pre štvorkolky. Motor, prevodovka či podvozok by pri tomto koncepte mali ostať nezmenené. Nechýba však nový nárazník, navijak, ťažné oká, rozšírené lemy podbehov či prídavná svetelná rampa na streche. Na streche sa okrem prídavných svetiel nachádza aj nosič na dva snowboardy.

Tucci Hot Rods

Posledným upraveným Fordom Bronco na výstave SEMA v Las Vegas, podľa oficiálnych správ Fordu, bude tento rok novinka z dielne CGS Performance Products. Žiarivo červené upravené Bronco Sport nedostalo brutálne terénne vybavenie, ale skôr estetickejší zovňajšok a detaily, ktoré ho robia výkonnejším. Prepĺňaný dvojlitrový motor dostal nové sanie, cat-back výfuk, 17-palcové kolesá s univerzálnymi pneumatikami, ako aj upravené lemy blatníkov, nový zadný spojler či zákazkové lakovanie karosérie. Na výstave SEMA v Las Vegas sa predstaví okrem šestice upravených modelov Ford Bronco aj divízia Ford Performance, ktorá prinesie niekoľko zaujímavých vylepšení a doplnkov aj pre model Bronco, pričom nebude chýbať ani modifikačný kit pre podvozok či motor. Populárna výstava upravených automobilov otvára svoje brány širokej verejnosti už zajtra, 2.11. a potrvá do 5.11.2021.

CGS Performance Products

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button