Automobily

Facelift modelu Kia K5 zverejnený! Sedan strednej triedy dostane nové svetlá a zakrivené displeje

Kia K5

Napriek nekončiacemu vzostupu crossoverov značka Kia pokračuje v modernizácii svojich sedanov s rovnakou kadenciou. Áno, nemilovaný Stinger – ktorý bol veľmi cieľavedomým športovým hatchbackom – už nie je, ale stále je na domácom i globálnom trhu na výber množstvo sedanových či hatchbackových modelov značky Kia, ak zrovna nebažíte po crossoveri SUV. Model Kia K5, predtým známa ako Optima, dostáva facelift v polovici svojho životného cyklu takmer štyri roky po oficiálnom predstavení aktuálneho modelu piatej generácie.

Kvôli presnosti sa technicky pozeráte na domácu verziu, ktorá sa už predáva v Južnej Kórei, ale globálny model bude pravdepodobne identický. Hoci mnohé z nedávnych faceliftov Kia boli prekvapivo zásadné, v tomto prípade to tak nie je, pretože na model K5 sa až tak veľa nezmenilo. Má prepracované predné svetlomety a zadné svetlá, ktoré zodpovedajú vzorcu, ktorý sme videli na posledných elektromobiloch značky, spolu s novým predným nárazníkom, ktorý má väčšie umelé vetracie otvory.

Kia K5 sa predáva na domácom trhu so širokou paletou pohonov…

Významnejšie zmeny nastali v kabíne, kde bola aktualizovaná palubná doska.

Vzadu si všimneme nové koncovky výfuku, hoci K5-ka nie je príslušníčkou športovejších súrodencov s označením GT-Line. Nové dizajny kolies z ľahkých zliatin vo veľkostiach od 16 do 19 palcov sú tiež súčasťou faceliftu spolu s čiernou verziou doplnkov a detailov, ktorá sa zbavuje väčšiny kovových akcentov. Zoznam noviniek uzatvárajú nové farby karosérie Wolf Grey a Moonscape Matte Grey.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Významnejšie zmeny nastali v kabíne, kde bola aktualizovaná palubná doska, aby sa do nej zmestila dvojica zakrivených obrazoviek. Navyše objemná radiaca páka odišla v prospech malého otočného voliča. V rovnakej oblasti na spodnej stredovej konzole pridala Kia snímač odtlačkov prstov. Modelový rok 2025 pre model Kia K5 dostal tiež prednú a zadnú kameru s vysokým rozlíšením, ktorá dokáže nahrávať a ukladať zábery. Medzi ďalšie zmeny patrí nový head-up displej, ďalší zvuk tlmiaci materiál a väčšia podpora pre bezdrôtové aktualizácie.

Kia K5 je už k dispozícii na objednávku doma v Južnej Kórey s atmosférickým 2,0-litrovým benzínovým motorom s výkonom 160 koní, preplňovaným 1,6-litrovým agregátom s výkonom 180 koní, 2,0-litrovým LPI (Liquid Propane Injection) s výkonom 146 koní a 2,0-litrovým hybridom s výkonom 152 koní zo ​​spaľovacieho motora a ďalších 38,6 kW z elektromotora. Ceny začínajú na 27 840 000 wonoch, čo pri súčasných výmenných kurzoch vychádza na približne 23 726 eur.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button