Automobily

Exkluzívne Bugatti „55 1 of 1“ vzdáva hold zakladateľovi spoločnosti

Bugatti „55 1 of 1“

Bugatti Sur Mesure – vlastný program prispôsobenia francúzskeho luxusného výrobcu – už vyprodukoval mnoho vynikajúcich exemplárov. Najnovším z nich je exkluzívny Chiron Super Sport „55 1 of 1“, ktorý svojím výrazným odkazom na legendárny typ 55 z 30. rokov vzdáva hold zakladateľovi spoločnosti Jeanovi Bugattimu. Ako už bolo spomenuté , Bugatti „ 55 1 of 1“ je na mieru šitou poctou človeku menom Jean Bugatti a historickému modelu Bugatti Type 55 Super Sport. Tento jedinečný nový model navrhol zákazník pre model Chiron Super Sport spolu s tímom Bugatti Sur Mesure, aby pretavil historický význam typu 55 do moderného dizajnu vozidla.

Bugatti pretavilo predstavu zákazníka do hmatateľnej podoby…

Čierna koža a ručne šité žlté akcenty odrážajú tému exteriéru.

Typ 55, známy svojou dvojmiestnou karosériou roadsteru a výkonným 2,3-litrovým radovým motorom, stanovil štandardy pre superšportové autá v 30. rokoch. Vyrobených bolo len 38 exemplárov, čím sa typ 55 stal vyhľadávaným zberateľským kúskom. Jean Bugatti predstavil na tomto modeli revolučný dvojfarebný lak, ktorý neskôr formoval ikonickú farebnú schému Bugatti. Dizajn „55 1 z 1“ preberá slávny čierny a žltý lak typu 55.

Narážka na typ 55 pokračuje aj v interiéri. Čierna koža a ručne šité žlté akcenty odrážajú tému exteriéru. Špeciálne detaily ako vyšívané opierky hlavy s nápisom „55 1 of 1“ a podpis Jeana Bugattiho na prahoch dverí a plaketa s venovaním podčiarkujú spojenie s minulosťou.

Tvorivé úsilie tímu Sur Mesure sa zameralo na preloženie podstaty modelu Type 55 do „55 1 z 1“ pri začlenení moderných prvkov a technológií. Dizajnový proces si vyžadoval starostlivú rovnováhu medzi tradíciou a inováciou, aby sa vytvorilo vozidlo, ktoré ctí historické korene Bugatti Chiron Super Sport a pokročilé inžinierstvo.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Národné automobilové múzeum v Mulhouse predstavilo a poskytlo originálny model Bugatti Type 55 č. 55237 k dispozícii pre fotografie s novým exkluzívnym modelom Bugatti „55 1 z 1“. V tomto múzeu sa nachádza aj pôsobivá zbierka viac ako 600 automobilov vrátane viac ako 100 modelov Bugatti, ktoré ilustrujú bohatú históriu a dedičstvo značky Bugatti.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button