Automobily

Ešte výkonnejší a besnejší! Taký je vrcholový model BMW XM Label Red

BMW XM Label Red

Len chvíľku je na trhu zatiaľ prvý elektrifikovaný samostatný model divízie M, konkrétne krásny a majestátny hybrid BMW XM, a už sa aj M-ková divízia chváli druhým, vrcholovým prevedením s označením BMW XM Label Red. Tento divoch dostal neuveriteľný výkon 748 koní s krútiacim momentom až 1000 Nm. Chceli by ste nasadnúť do tohto majstrovského diela?

BMW XM Label Red bude limitka…

Krútiaci moment oproti elektrifikovanej M-kovej prvotine stúpol o 200 Nm.

Model BMW XM Label Red je zatiaľ najvýkonnejším a najsilnejším modelom divízie M. Jeho výkon 748 koní, ktorý dosahuje hybridná sústava, dosahuje vďaka kombinácii 4,4 litrového osemvalcového twin-turbo motora a elektromotoru, ktorý je umiestnený v prevodovke. Štandardnú verziu BMW XM prekonáva výkonnostne o 70 kW. Krútiaci moment oproti elektrifikovanej M-kovej prvotine stúpol o 200 Nm. Z nuly na stovku vypáli za 3,8 sekundy a na štarte tak za chrbtom nechá aj tradičné nemecké športové modely. Maximálny rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. V príplatkovom pakete M Driver´s Package je možné posunutie až na hranicu 290 km/h, čo však stále neodráža potenciál tohto stroja.

Okrem zmien pod kapotou, samozrejme k lepšiemu, ponúkne nový BMW XM Label Red aj ešte prepracovanejší a exkluzívnejší interiér, ktorý poteší extrovertov. Mnoho dekorov zdobí červená farba Toronto Red. Tú je možné vidieť aj na prednej maske či na 21-palcových obrovských kolesách. K dispozícii bude až 50 lakov karosérie Individual. Interiér tiež dostane špeciálne športové sedadlá ako aj plakety s číslom daného modelu z limitovanej edície. Skoro sme zabudli uviesť, že tento model BMW XM Label Red vznikne len ako limitované edícia. Z pásu zíde 500 kusov, ktoré budú rozdistribuované globálne.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button