Automobily

Ešte drsnejší a bezpečnejší pracant

Nissan Navara Facelift

Japonské pick-upy sa v Európe tešia veľkej obľube. Nemajú také obrie rozmery ako tie americké a samozrejme s tým spojenú neskutočnú spotrebu. Sú úsporné, praktické a aj dizajnovo príťažlivé. Dizajnéri Nissanu sa ich pick-up Navara, rozhodli spraviť o niečo príťažlivejším a bezpečnejším a tak vznikla posledná faceliftová verzia.

Hoci sme sa s platformovými súrodencami ako Mercedes triedy X či Renault Alaskan v Euope rozlúčili, Nissan Navara ťahá svoju úspešnú šnúru naďalej. Aj napriek už dokonalému dizajnu prináša jeho faceliftová verzia nový pohľad na doteraz jemnejší pick-up. Hneď na prvý pohľad je viditeľne prepracovaná maska chladiča ako aj celá predná časť, ktorá pôsobí ešte mohutnejším a drsnejším dojmom. Odlišuje ho od zatiaľ jemne pôsobiacej konkurencii. Zámer vytvoriť jedinečný vzhľad potvrdil aj Ken Lee, dizajnér pick-upov Nissan. Verzia PRO-4X zdôrazňuje atletické rozmery automobilu v kombinácii s mohutnosťou prednej časti. Okrem toho prináša aj vylepšenie na korbe v podobe schodu v zadnom nárazníku, ktorý uľahčí výstup na korbu. Nechýbajú ani 17-palcové čierne kolesá s off-roadovým obutím.

Je dosiaľ najbezpečnejším pick-upom s menom Navara…

Zámer vytvoriť jedinečný vzhľad potvrdil aj Ken Lee, dizajnér pick-upov Nissan.

Japonskí konštruktéri nezanedbali ani asistenčné systémy a bezpečnostné prvky. Nechýba funkcia automatického brzdenia či výstraha pred čelným nárazom. Kamerový systém Intelligent Around View Monitor nie je len parkovacím systémom, ale aj nezameniteľným pomocníkom pri jazde terénom. Informuje o prekážkach a šetrí vám tak financie za doškriabaný lak či zničený podvozok. Odhlučnenie faceliftového modelu Navara je doposiaľ najúčinnejšie.

O novej motorizácii sa automobilka nezmienila. Pod kapotou modelov Navara sa momentálne nachádzajú naftové agregáty s označením 2,3 dCi v dvoch výkonnostných verziách 120 kW a 140 kW. Faceliftový pick-up Nissan Navara príde na trh koncom roka 2020. Jeho predaj odštartuje v Thajsku, skadiaľ by sa mal rozšíriť na ďalšie trhy. V Južnej Amerike sa bude predávať, ako aj doteraz, pod menom Frontier.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button