Automobily

Elektrifikácia zasiahne aj vzrušujúci taliansky model Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio EV

Šéf talianskej automobilky Alfa Romeo, CEO Jean-Philippe Imparato pre portál Autocar v rozhovore načrtol, ako by mohla vyzerať elektrická Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio EV. Elektrifikácia modelov európskych značiek je dnes jednou z najhorúcejších motoristických tém a žiaľ aj ostré modely sa podľa posledných informácií budú musieť poddať. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio EV by mohla podľa posledných informácií dostať vo svojom elektrickom prevedení výkon až 1000 koní.

Alfa Romeo prinesie agresívny “štvorlístok”…

S veľkou pravdepodobnosťou by elektrické Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio EV mohlo prevziať riešenie umiestnenia elektromotorov z modelu Maserati Granturismo Folgore.

Nová generácia sexi ostrého sedanu Alfa Romeo Giulia by sa mohla predstaviť verejnosti v najbližších rokoch. Podľa stále oficiálne nepotvrdených informácií by v základe mala ponúknuť výkon 345 koní. Výkonnejšie prevedenie Veloce by mohlo priniesť 790 koní a najostrejšia vrcholová verzia Quadrifoglio by mohla vyrukovať až s 1000 koňmi pod kapotou. Je to takmer dvojnásobok toho, čo v nej konštruktéri vyťažili dnes.

S veľkou pravdepodobnosťou by mohla prevziať riešenie umiestnenia elektromotorov z modelu Maserati Granturismo Folgore, kde by sa jeden elektromotor nachádzal pri prednej náprave a dvojica elektromotorov pri zadnej. Toto rozloženie by zabezpečovalo náhon na všetky štyri kolesá a tiež možnosti vektorovania krútiaceho momentu. O dojazde sa zatiaľ len špekuluje no podľa slov Jean-Philippeho Imparata v rozhovore pre portál Autocar by mohla byť elektrická Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio EV schopná prejsť na jedno nabitie až 700 kilometrov. Aký akumulátor bude elektromotory živiť však zatiaľ nevieme.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button