Automobily

Modernizovaný mestský drobec! Hyundai i10 vyzerá po facelifte ešte štýlovejšie

Hyundai i10

Malé mestské žihadlo juhokórejskej značky, Hundai i10, je po facelifte ešte jedinečnejší a môžeme povedať že do istej miery aj odvážnejší. Svieži dizajn, aký jeho posledná verzia dostala, dokáže osloviť mladšie generácie, ako aj motoristov, ktorí by predtým po značke Hyundai možno ani nesiahli. Hyundai pri facelifte modelu i10 nezabudol ani na milovníkov športovej jazdy a aktualizáciou prehnal aj verziu N Line. Praktický mestský drobec sa tak stal ešte príťažlivejším a zaujímavejším. Koniec-koncov, posúďte sami…

Hyundai i10 sa nezdá…

Vo vnútri modelu Hyundai i10 po facelifte nájdeme na predných sedadlách modré náladové osvetlenie. Ďalšou novinkou je aj farebný balík Purple Package.

Hyundai i10 sa po facelifte môže pochváliť športovejším vzhľadom a vylepšeným dizajnom tak exteriéru, ako aj častí interiéru. Z desiatich farieb, v ktorých sa bude ponúkať, je dvojica úplne nových – perleťová Lumen Grey a modrofialová Meta Blue. Komu by sa auto ešte stále aj s novými farbami zdalo málo jedinečné, môže si ho navoliť s čiernou strechou. Zmenou k lepšiemu prešli aj LED-kové svetlomety vpredu aj vzadu, ako aj 15-palcové disky kolies.

Vo vnútri modelu Hyundai i10 po facelifte nájdeme na predných sedadlách modré náladové osvetlenie. Ďalšou novinkou je aj farebný balík Purple Package, ktorý vnáša do športového dizajnu interiéru i10 viac hravosti. Zákazníci v ňom nájdu tartanové látkové sedadlá s vertikálnymi fialovými líniami, ako aj fialové prvky v prešívaní a vetracích otvoroch. Sivé dotykové body s fialovým leskom v spodnej časti stredovej konzoly dodávajú malému autu ešte viac štýlovosti. Verzia N Line priniesla množstvo prvkov, ktoré preberá drobný mestský model z motoršportu. Operadlá sedadiel sú ozvláštnené trojitou červenou líniou. i10 N Line je dodávaný s 16-palcovými zliatinovými kolesami s novým dizajnom.

Okrem sviežeho dizajnu dostal inovovaný Hyundai i10 aj množstvo prvkov tak aktívnej, ako aj pasívnej bezpečnosti Hyundai Smart Sense. Za zmienku stoja hlavne systémy ako napríklad Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) s detekciou vozidiel, chodcov a po novom aj cyklistov, či Systém na nasledovanie jazdného pruhu (LFA), ktorý pomáha vozidlu držať sa v aktuálnom jazdnom pruhu. V interiéri sa môžeme tešiť na nové technologické vymoženosti ako štandardný 4,2-palcový LCD panel, USB zástrčky typu C vpredu a vzadu, eCall druhej generácie založený na 4G sieti a aktualizácie máp formou Over The Air (OTA). Nová i10-tka však okrem toho ponúka aj 8-palcový displej infotainmentu s bezdrôtovým využívaním služieb Apple CarPlay a Android Auto, ako aj navigačný systém (AVN), bezdrôtovú nabíjačku smartfónov a najnovšiu aktualizáciu telematických služieb Bluelink®.

Začiatok výroby faceliftového modelu Hyundai i10 je naplánovaný na apríl tohto roku. Výroba sa bude realizovať vo fabrike Hyundai v Izmite v Turecku. Očakáva sa, že prvé vozidlá dorazia do slovenských predajní už v priebehu leta. Cenník a ďalšie informácie o novom i10 zverejní slovenský importér v najbližších mesiacoch.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button