Automobily

Americká legenda Indian predstavuje nový Sport Chief! S obrím motorom a kvalitnou výbavou

Indian Sport Chief

Ikonická značka, americký výrobca svalnatých cruiserov, americká klasika Indian, prichádza s novým modelom Sport Chief. Je to najagilnejšia verzia modelu Indian Chief, ktorý pre rok 2023 dostal označenie Sport Chief a obrovský V-Twin motor s objemom 1890 cm3. Priznajte sa, koľkí z vás máte vo svojom aute menší objem motora, v porovnaní s touto klasickou motorkou?

Indian chce osloviť aj výkonom a silou…

O pohon agresívneho cruisera sa stará V-Twin agregát Thunderstroke 116, ktorého krútiaci moment je 162 Nm a objem neskutočných 1890 cm3.

Pri skladaní novinky pre rok 2023, modelu Indian Sport Chief, sa americkí konštruktéri zamerali na použitie tých čo najkvalitnejších komponentov, aby tak budúcemu majiteľovi zaručili nielen exkluzivitu značky, ale aj tie najprémiovejšie diely, ktoré ho nikde nenechajú v štichu. Vidlicu dostal model od značky KYB. Skúsenosti s ňou už Američania mali pri modeloch Indian Challenger. Brzdy sú z dielne Brembo, zadný tlmič Piggyback od FOX-u a majú vyšší zdvih v porovnaní so súrodencami. Výsledkom použitia prémiových dielov je väčšia sebaistota jazdca aj pri agresívnejšej jazde.

Indian Sport Chief dostal jednoduchý rám vytvorený z oceľových trubiek. O pohon agresívneho cruisera sa stará V-Twin agregát Thunderstroke 116, ktorého krútiaci moment je 162 Nm a objem neskutočných 1890 cm3. Mnohí motoristi, ktorý jazdia na downsizeingových troj či štvorvalcoch,  môžu tak veľký motor modelu Super Chief závidieť. Nová štýlová kapotáž Quarter Fairing spolu s novými riadidlami, frézovanými mostíkmi ako aj so 152 mm predstavcami, odlišujú model Indian Sport Chief nielen od konkurencie, ale aj od ostatných súrodencov z rodiny Indian. Nádrž ponúkne 15 litrov. Jazden si bude mať možnosť zvoliž z trojice jazdných režimov: Sport, Standard a Tour. Nový 146 mm adaptívny LED svetlomet Chief Pathfinder, ktorý je dostupný v chrómovom alebo čiernom prevedení, v sebe obsahuje patentovanú technológiu, ktorá monitoruje uhol náklonu motocykla a optimalizuje osvetlenie vozovky pred ním.

S okrúhlym dotykovým displejom s priemerom 101 mm a systémom RIDE COMMAND sú štandardne spojené technológie, ktoré vylepšia každú jazdu. Nastavenie rozhrania prebieha prostredníctvom ovládacích prvkov na riadidlách alebo na digitálnom dotykovom displeji. Jazdci si môžu prechádzať niekoľkými rozhraniami, vrátane dvoch rôznych konfigurácií zobrazenia. Nájdu tu tiež informácie o motocykle ako aj o jazde či navigácii. V kombinácii s bezdrôtovým interkomom v prilbe môžu jazdci ovládať svoju hudbu v systéme RIDE COMMAND vždy, keď je smartfón pripojený cez Bluetooth® alebo USB. Jazdci majú tiež prístup k informáciám z telefónu, vrátane posledných hovorov, kontaktov, číselnej klávesnice a histórie textových správ. Po pripojení sa zobrazia prichádzajúce hovory, ktoré je možné prijať alebo odmietnuť priamo prostredníctvom systému RIDE COMMAND. Majitelia modelov Indian Sport Chief, ktorí chcú vlastný individuálny vzhľad, si môžu vybrať z rôznych doplnkov Indian Motorcycle. Ak je záujem o vyššie sedlo, opierku spolujazdca, plexi či doplnky ako tašky či nosiče, Indian má všetko pripravené vo svojich šhowroomoch či na webe. Stačí prísť, nahodiť sa a vydať sa na dobrodružnú jazdu svalnatým cruiserom Indian Sport Chief.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button