MotocykleRETRO

Dvojnásobne dizajnová ikonická Vespa

Vespa 946 Christian Dior

Oslava leta a slobodného ducha slnkom zaliatych dní prichádza v podobe talianskeho ikonického skútra Vespa, odetého v limitovanej edícii do farieb ikonického francúzskeho návrhára menom Christian Dior. Spoločný projekt nemá byť len obyčajným mestským dopravným prostriedkom, ale hlavne dizajnovým a luxusným doplnkom každého milovníka či milovníčky módy. Prečo sa však spojili práve tieto dve značky? Majú niečo spoločné…

Trištvrťstoročie na trhu…

Obe značky vznikli v roku 1946 a teda tento rok oslavujú 75 rokov.

Hoci by sa nám mohlo zdať, že talianska značka vyrábajúca štýlové skútre a francúzska módna a dizajnová značka nemajú nič spoločné, opak je pravdou. Ich spoločným bodom je rok ich vzniku. Obe značky vznikli v roku 1946 a teda tento rok oslavujú 75 rokov úspešného pôsobenia vo svete. A práve ich spoločné výročie nakoplo vedenie oboch spoločností, vyrukovať na cesty so spoločným štýlovým projektom.

Dizajnová Vespa 946 vo farbách módneho domu Christian Dior, sa po prvýkrát predstavila svetu v roku 2012 na veľtrhu v Miláne, kde bola ocenená rôznymi svetovými menami z oblasti dizajnu. Tento rok prichádza vo vynovenej verzii aj do predaja a okrem ikonického dizajnu talianskeho skútra ponúkne budúcemu majiteľovi aj dotyk luxusu a jedinečnosti vďaka výbave, ktorú si pre mestský skúter pripravil dizajnový dom Christian Dior.

Kožené prvky skútra Vespa 946 Christian Dior dodala francúzska módna značka. Efektným a hlavne luxusným prvkom je kožený kufrík so vzorom Dior Oblique, navrhnutý Marcom Bohanom v roku 1967. Je špeciálne navrhnutý tak, aby zapasoval na nosič skútra. Rovnakým motívom je zdobená aj exkluzívna prilba, spodná časť sedla či blatník zadného kolesa. Vespa, ako aj módne doplnky na taliansky skúter, budú v butikoch dostupné už toto leto. Ceny ani jedna značka nezverejnila. Nechajte sa prekvapiť.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button