Automobily

Rolls-Royce hlási návrat ku svojim koreňom! Boat Tail je nový unikát

Rolls-Royce Boat Tail

Britská aristokratická ultra-luxusná značka Rolls-Royce sa po 115 rokoch vracia ku koreňom. Posledná novinka z dielne jedinečného výrobcu meria skoro šesť metrov a povráva sa, že by dokonca mala byť najdrahším modelom, aký britský výrobca vypustí na cesty. V čom je nový Rolls-Royce Boat Tail taký jedinečný?

Bude najdrahším autom sveta?

Dôkazom zákazkovej výroby je aj 1813 kompletne nových jedinečných častí automobilu.

Tento rok je pre kultovú automobilku prelomový. Oficiálne ohlásila svetu, že sa vracia ku koreňom. Čo to však v praxi znamená? Rolls-Royce sa chce opäť výraznejšie zamerať na výrobu automobilov na zákazku a teda na mieru, podľa požiadaviek svojich záujemcov. Zvýši to nie len exkluzivitu automobilov, ale samozrejme aj ich cenu a zberateľskú hodnotu. Nestratí však Rolls-Royce kvôli svojmu plánu značné čísla predajov ako aj mnohých zákazníkov?

V rámci svojej novej firemnej vízie Rolls-Royce predstavil aj svoj prvý exkluzívny projekt, model Boat Tail. Superluxusné kabrio s dĺžkou 5800 mm a zadnou časťou, ktorá pripomína tvar luxusnej jachty. Ako aj sami môžeme vidieť, názov Boat Tail maximálne vystihuje dizajnovú podstatu nového jedinečného britského modelu. Avšak s názvom je spojený ešte jeden fakt. Rolls-Royce práve s menom Boat Tail už v minulosti vyrábal zákazkové automobily. Konkrétne v dvadsiatych a tridsiatych rokoch minulého storočia. Návrat ku koreňom tak nie je len víziou do budúcnosti, ale doslova hmatateľným dôkazom toho, že to aristokratická značka myslí naozaj vážne. Výrobca ďalej poznamenal, že dôkazom zákazkovej výroby je aj 1813 kompletne nových častí automobilu, ktoré vznikli pre výrobu najnovšieho majstrovského diela Rolls-Royce Boat Tail.

Srdcom unikátneho modelu Rolls-Royce Boat Tail bude overený dvakrát prepĺňaný vidlicový dvanásťvalec s objemom 6,75 litra, ktorý poznáme z dnes už tradičného tradičného modelu Phantom. Britská značka postaví len trojicu modelov s označením Boat Tail. Na ich výrobe budú úzko spolupracovať aj ich budúci majitelia, ktorí si nadiktujú, čo všetko v sebe budú ich budúce zberateľské kúsky obsahovať. Samotná príprava na výrobu týchto jedinečných modelov zabrala neuveriteľné štyri roky. Žiadnu sériovú výrobu teda nečakajme.

Na fotografiách, ktoré značka Rolls-Royce vypustila do sveta, môžeme vidieť jeden zo spomínanej trojice modelov Boat Tail, ktorý sa dostane k majiteľov, ktorý už jeden Boat Tail vlastní. Konkrétne jeden kus z roku 1932. Automobil dostal obľúbený farebný odtieň laku budúceho majiteľa. Na jeho požiadanie sa v zadnej časti nachádza aj kompletná sada pre stolovanie na cestách. Dokonca aj príbor dostal punc jedinečnosti a na zákazku bol vyrobený firmou Christofle. V jednej z dvojice zabudovaných chladničiek nebude chýbať ani obľúbené šampanské budúceho majiteľa, Armand de Brignac. Karbónové stoličky pre nie len príjemné, ale hlavne luxusné sedenie, dodala firma Promemoria spolu s výsuvným slnečníkom. Hudobný systém v interiéri dostal na požiadanie až 15 reproduktorov pre ten najlepší hudobný zážitok.

A aká je cena najnovšieho, striktne obmedzeného, výtvoru s menom Rolls-Royce Boat Tail? No rozhodne obrovská. Britská značka ju nikde nezverejnila no verejnosť informovala, že posledný model bude oveľa drahší ako ich posledný zákazkový kus Sweptail z roku 2017, za ktorý jeho majiteľ zaplatil cez 10 000 000 libier. Vyzerá to tak, že nový Boat Tail bude adeptom na nie len najdrahší Rolls-Royce v histórii, ale aj na titul najdrahšieho automobilu na svete. Momentálne je na prvej priečke s najvyššou cenou model Bugatti La Voiture Noire z roku 2019, ktorého cena bola stanovená na 16,7 milióna eur.

Generálny riaditeľ automobilky Rolls-Royce, Torsten Müller-Ötvös, pre médiá uviedol: „Rolls-Royce pozorne naslúchal požiadavkám svojich najbližších klientov. Každý z nich vyjadril prianie prehĺbiť svoj vzťah k značke, vytvorením a pretavením vlastných ambicióznych predstáv o skutočnom luxuse do budúcich modelov. Len Rolls-Royce dokáže ponúknuť klientom nenapodobiteľnú príležitosť priviesť k životu produkt budúceho historického významu, ktorý bude rovnako jedinečný ako jeho majiteľ. Vďaka tomu sa môžu budúci majitelia vo veľkej miere podieľať na každom detaile novovznikajúceho jedinečného modelu.” A by v tejto ambícii budeme Rolls-Royce samozrejme len a len podporovať. Práve vďaka takému prístupu sa na cestách budú vo väčšej miere objavovať unikátne automobily, ktoré sa vymania z davu a naplno navonok odprezentujú osobnosť ich majiteľa.

Zdroj: Rolls-Royce Official Youtube Channel

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button