Automobily

DS Aero Sport Lounge opäť ožíva! Žeby inšpirácia pre DS 8 budúcnosti?

DS Aero Sport Lounge

V roku 2020 bol predstavený koncept, z ktorého by mohla značka DS v súčasnosti čerpať množstvo nápadov. Dizajnové riešenia z prototypu už boli zapracované do niekoľkých aktuálnych modelov. Aby mohla francúzska značka plánovať konkurencieschopnú budúcnosť, hľadí aj do (nedávnej) minulosti a inšpiruje sa. DS Aero Sport Lounge má byť veľkým zdrojom inšpirácie pri vývoji novej vlajkovej lode DS 8.

DS dizajny sú naozaj extravagantné a exkluzívne…

Elektrický pohon konceptu produkoval 680 koní a mal katapultovať Sport Lounge na 100 km/h len za 2,8 sekundy.

S dĺžkou päť metrov má Aero Sport Lounge pôsobivú postavu. Nepretržité kontrasty medzi sivou karosériou a veľkými čiernymi prvkami zefektívňujú tento prototyp DS. XL maska ​​chladiča s nadrozmerným osvetleným logom DS v strede vytvára v prednej časti výrazný vzhľad, ktorý vždy upúta pozornosť.

Keď už hovoríme o osvetlení, úzke LED svetlomety siahajú po boky nárazníka a tvoria akúsi žiariacu „kaskádu“. Prvok bol nedávno videný na modeli DS 4 a tiež na prerobenom modeli DS 7. Vysoké, svalnaté boky, v ktorých majú 23-palcové zliatinové kolesá dostatok miesta, sú dynamicky navrhnuté a vyznčujú sa rebrovaním v hornej časti. Vzadu sa opakuje téma prednej časti s horizontálnymi, organicky vyzerajúcimi zadnými svetlami, ktoré sa v akomsi zužujúcom sa prvku tiahnu až k nárazníku.

Interiéru konceptu DS Aero Sport Lounge dominujú exkluzívne materiály a čalúnenie, ako aj zvýšená pozícia za volantom. Palubná doska bola vybavená slamenou intarziou, typom dyhy vyrobenej zo slamiek. Bavlnený satén dodáva sedačkám punc elegancie. Vnútro dvierok je zaoblené spletenými poťahmi z mikrovlákna z troch rôznych materiálov.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Elektrický pohon produkoval 680 koní a mal katapultovať Sport Lounge na 100 km/h len za 2,8 sekundy. 110 kWh batéria by mala zabezpečiť dojazd viac ako 650 kilometrov. Podľa klebiet bude budúci model DS 8 založený na strednej platforme STLA, ktorá ponúka priestor pre batérie s kapacitou až 98 kWh a hnacie ústrojenstvo s výkonom 700 koní. Či sa tento koncept stane aj skutočnou predlohou modelu DS 8 je otázne. Avšak minimálne by sa s ním mohol nový elegantný Francúz inšpirovať. Je veru z čoho čerpať…

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button