Automobily

Drsný Land Cruiser z Ruska! Khann ukázal, čoho sú schopní ruskí konštruktéri

Khann Toyota Land Cruiser 200

Toyota Land Cruiser je synonymom veľkorysého priestoru a vynikajúcich terénnych jazdných vlastností. Nečudo že si ju do parády berú svetoví úpravcovia automobilov, aby z nej  vyžmýkali celý potenciál. O maximálne vyzdvihnutie terénnych vlastností sa pokúsil aj ruský úpravca Khann, ktorý vdýchlo modelu Toyota Land Cruiser 200 dušu terénnej obludy, ktorá sa nezľakne ani tej najkrutejšej hory.

Khann zozbieral názory od majiteľov…

Upravený model od Khann dostal nový predný nárazník s unikátnou maskou chladiča, vďaka ktorej si tento stroj nepopletiete s iným “bežným” Land Cruiserom.

Ruskí úpravca svoj “tuning” nerobil len tak od počítača. Predtým, ako sa pustil do úpravy terénnej Toyoty, sa zameral na zozbieranie údajov od zákazníkov, ktorí vlastnia alebo by chceli vlastniť model Land Cruiser, no vadia im niektoré jeho detaily. Postrehy majiteľov zbieral v Austrálii či na Blízkom východe a inšpiroval sa každou jednou spätnou väzbou. Vďaka tomu dostal upravený Land Cruiser 200 od Khann množstvo nových dielov karosérie. Podarilo sa tak upraviť model ešte lepšie pre využitie v teréne, plus polepšil si aj samotný dizajn.

Upravený model od Khann dostal nový predný nárazník s unikátnou maskou chladiča, vďaka ktorej si tento stroj nepopletiete s iným “bežným” Land Cruiserom. Karoséria bola doplnená plastovými prvkami ako aj prídavným LED osvetlením. Na kapote tiež pribudli vetracie otvory. Vďaka rozšíreným blatníkom sa na Toyote môžu pekne ukázať veľké čierne hliníkové disky s terénnym obutím. Pre jazdu vo vode pridali technici značky Khaan veľký “šnorchel”. Nechýbajú ani zväčšené nášľapy prahov. V zadnej časti je umiestnená plnohodnotná rezerva. Zadok dostal upravený nový nárazník, ktorý sa oveľa viac hodí do nárožných podmienok. Oranžovému laku karosérie dokonale kontrastuje na čierno nalakovaná strecha.

Snažili sme sa nájsť informácie o pohone ruského stroja, no neboli sme úspešní. Khann tieto údaje zatiaľ drží v tajnosti. Rovnako svetu neodhalená ostala aj cena terénneho stroja. Môžeme však predpokladať, že ruský úpravca vlastný agregát nevyvíjal a pohral sa už s existujúcou V8-ičkou.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button