Automobily

Dlhší dojazd na elektrinu a hybridná verzia – Peugeot 2008 prešiel faceliftom

Peugeot 2008 Facelift

Jeden z francúzskych bestsellerov, model Peugeot 2008, prešiel faceliftom. Jeho vzhľad bol mierne upravený, aby odpovedal požiadavkám moderného motoristu. Okrem zovňajšku prešlo premenami aj pohonné ústrojenstvo. Spaľovací motor sa upgrejdoval na hybrid s vyšším výkonom a elektrická verzia sa môže po novom pochváliť vyšším dojazdom. V očiach zákazníkov je tak ešte atraktívnejším, ako jeho predchodca. Osloví aj vás?

Peugeot chce potešiť stálych i nových zákazníkov…

Maska chladiča dostala výraznejšie krivky s novým logom značky uprostred.

Francúzi dospeli k rozhodnutiu, že ich najobľúbenejší model Peugeot 2008 potrebuje oživiť, aby bol stále pútavým a pôsobivým pre klientelu značky Renault. Inovovaný mestský crossover tak prináša zástup dôležitých vylepšení nielen po dizajnovej stránke, ale aj po stránke pohonu. Maska chladiča dostala výraznejšie krivky s novým logom značky uprostred. Nechýbajú ani tri LED-moduly pre denné svietenie, umiestnené v rámčekoch predného nárazníka. Lak dostal nové odtiene a nechýbajú ani nové dizajny diskov kolies, ktoré budú ponúkané v rozmeroch od 16 do 18-palcov.

Interiér poskytne pasažierom nové čalúnenie. Tiež novú grafiku 10-palcového digitálneho prístrojového štítu. Pre vyššie výbavy bude k dispozícii aj pôsobivý 3D displej. Uprostred prístrojovky sa nachádza 10-palcový dotykový displej infotainmentu. Nebude chýbať ani plejáda drobností, ktoré spríjemňujú pasažierom jazdu ako napríklad USB-A a USB-C zástrčky, výkonnejšiu bezdrôtovú nabíjačku pre smartfóny, nové parkovacie kamery s HD rozlíšením. “Faceliftom” prešla aj aplikácia MyPeugeot.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Azda najdôležitejšie zmeny sa udiali pod kapotou. Spaľovacie agregáty budú elektrifikované. Stanú sa z nich Mild-hybridy, ktoré budú kombinovať 48V akumulátor so spaľovacím motorom. Akumulátor poskytne kapacitu v prípadoch, kedy sa bude chcieť automobil pohnúť napríklad v kolóne či pri parkovaní. Vďaka tomu budú mať faceliftové modely Peugeot 2008 nižšiu spotrebu. Spaľovací benzínový motor PureTech poskytne výkon 136 koní. O prenos sily na kolesá sa postará nové šesťstupňová dvojspojková prevodovka, do ktorej je integrovaný elektromotor.

Popri hybride bude k dispozícii aj trojvalec 1.2 PureTech v dvoch konfiguráciách PureTech 100 a 130 a tiež 1.5 litrový štvorvalec BlueHDi 130. O prenos sily na predné kolesá sa postará osemstupňový automat pri silnejšej benzínovej a naftovej variante, alebo pri slabšom benzínovom prevedení aj šesťstupňový manuál. Slabší benzín automat nedostane.

Čisto elektrické prevedenie modelu Peugeot e-2008 dostane zvýšenú kapacitu akumulátora 54 kWh, vďaka ktorej sa dojazd automobilu zvýši z terajších 355 km na nových 406 km. Okrem toho, akumulátor s vyššou kapacitou poskytuje šťavu aj výkonnejšiemu elektromotoru, ktorého výkon sa z pôvodných 100 kW zvýšil po facelifte na 115 kW. V štandarde je automobil vybavený palubnou nabíjačkou s výkonom 7,5 kW. Za príplatok bude k dispozícii výkon 11 kW. Akumulátor elektrického modelu Peugeot e-2008 sa pri rýchlonabíjačke s výkonom 100 kW dokáže nabiť z 20 na 80 percent za 30 minút.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button