Automobily

DeLorean vstáva z popola a prináša trojicu fantastických konceptov! Doslova návrat do budúcnosti

DeLorean Concept Cars

Znovuzrodená automobilka so zvučným menom DeLorean sa opäť hlási o slovo. Tentokrát prináša až trojicu exkluzívnych konceptov v triedach SUV, sedan a športové kupé, ktoré by sa v najbližšom desaťročí mohli dostať aj na cesty. Zatiaľ ich predstavuje len ako odvážne rendre, no po vzore jej konceptov z histórie, by sme sa mohli dočkať aj ich produkčných verzií. Ktorý z novodobých DeLoreanov vás osloví najviac?

Historický DeLorean by sa za novodobé koncepty nehanbil…

Prvý koncept novodobej značky DeLorean, cestovné kupé Alpha5, sa predstavilo koncom mája a jeho výroba by mala začať už v roku 2024.

Pôvodná spoločnosť, ktorá vyrábala bájny DeLorean DMC-12, ktorý poznajú nielen staršie, ale aj mladšie generácie hlavne vďaka filmu Návrat do budúcnosti, s novodobou spoločnosťou nesúcou rovnaké meno nemá takmer nič spoločného. Automobilových nadšencov, ktorí milujú krásne dizajny, však asi najskôr nezaujíma, kto je za vznikom krásnych automobilov zvučných mien a užívajú si ich prepracované krivky, motory či iné prednosti. Prvý koncept novodobej značky DeLorean, cestovné kupé Alpha5, sa predstavilo koncom mája a jeho výroba by mala začať už v roku 2024. Tento elektromobil so 100 kWh akumulátorom má dosiahnuť dojazd na jedno nabitie 480 km. Z nuly na stovku dokáže vypáliť za 3,4 sekundy. Jeho maximálka je 241 km/h.

Odhalenie budúceho produkčného modelu DeLorean Alpha5 doslova rozbehlo spoločnosť vpred a ihneď začali pracovať na ďalších elektrických konceptoch, ktoré by doplnili model Alpha5 v budúcej ponuke. Trojica digitálnych konceptov, ktoré DeLorean priniesol v posledných dňoch, bude s najväčšou pravdepodobnosťou tiež na čisto elektrický pohon. Vedenie sa rozhodlo vytvoriť koncepty, ktoré aktuálne trh najviac žiada. A tak vznikli koncepty SUV, sedan a športové kupé. Inšpiráciu značka čerpala z histórie pôvodnej značky DeLorean. Nové koncepty nazvala príznačne Alpha2, Alpha3 a Alpha4. Značka DeLorean už pri zverejnení konceptu Alpha5 vydala vyhlásenie, v ktorom nechce ostať len pri výrobe jedného športového exota, ale sa chce vypracovať na plnohodnotnú automobilku. Trojica zatiaľ digitálnych konceptov ju má k tomuto plánu ešte viac priblížiť.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button