Automobily

De Tomaso Pantera vstáva z mŕtvych! Stojí na základe Lamborghini Huracán

Ares Design Panther ProgettoUno

De Tomaso Pantera je kultový automobil sedemdesiatych rokov, ktorý sa za svoj krátky 21 ročný život dostal na cesty len v obmedzenom množstve 7260 kusov. Aj preto sa dnes radí medzi veľmi žiadané zberateľské historické kúsky. Jeho dizajn bol na svoju dobu jedinečný. A to platí aj dnes. Vďaka jeho agresívnym krivkám sa De Tomaso Pantera snažia aj dnes interpretovať rôzne spoločnosti. Poslednou jedinečnou reinkarnáciou sa pochválila talianska dizajnérska spoločnosť Ares Design, ktorá vytvorila nádherné dielo na základe Lamborghini Huracán, model Panther ProgettoUno.

Brutálny 5,3 litrový atmosférický desaťvalec s výkonom 485 kW a krútiacim momentom presahujúcim 600 Nm je srdcom agresívneho no prekrásneho modelu Ares Design Panther ProgettoUno. Z nuly na stovku vystrelí tento čierny panter za 3,1 sekundy a jeho maximálny rýchlosť sa zastaví na hodnote 325 km/h. Je to naozaj nádherná pocta jedinečnému stroju sedemdesiatych rokov, modelu De Tomaso Pantera.

Striktne limitovaná edícia…

Ares Design Panther ProgettoUno bude stáť 334 900 eur plus cena Lamborghini Huracán.

Ares Design Panther ProgettoUno je postavené na základe Lamborghini Huracán. Oproti predchádzajúcej verzii prichádza najnovší model s niekoľkými vylepšeniami. Medzi ne patria napríklad ľahšie 21-palcové unikátne disky, upravený výfukový systém či zaujímavo riešená automatická prevodovka. Dostala označenie Leva Cambio Manuale Elettroattuata, čo vo voľnom preklade znamená elektricky ovládaná automatická prevodovka. Čo to v praxi znamená? Jedná sa o skriňu, ktorá dokáže meniť rýchlostné stupne samočinne, ale zároveň je možné ju ovládať manuálne a to nie len pádlami pod volantom, ale aj akou si fejkovou manuálnou pákou. Fejkovou píšeme schválne pre to, lebo navodzuje pocit, že radíte rýchlosti, no v skutočnosti prevody prehadzuje automat. Páka pri tom dostala tvar aj prevedenie rovnaké, na aké sme zvyknutí pri klasických športiakoch Lamborghini či Ferrari. Je to doslova taká “hra” na manuálne radenie. Ale samozrejme je to niečo, s čím sme sa v takomto prevedení ešte nestretli a pôsobí to naozaj efektne.

Najnovšia talianska reinkarnácia kultového modelu De Tomaso Pantera s označením Ares Design Panther ProgettoUno sa bude predávať za cenu 334 900 eur. Samozrejme táto cena zahŕňa len prerábku Lamborghini Huracán do podoby modelu Ares Design Panther ProgettoUno. K tejto cene si ešte pripočítajte cenu “darcovského” Lamborghini, ktorého orgány budú na prestavbu použité. Za jedinečnosť sa však platí a o reinkarnácii kultového modelu sedemdesiatych rokov to platí dvojnásobne. Cenu ešte navyšuje aj samotný fakt, že Ares Design plánuje vytvoriť len 21 unikátnych exemplárov.

Zdroj: autoevolution.com

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button