Automobily

Ďalšia policajná špecialitka z Dubaja! Ghiath Smart Patrol stojí na základe od Nissanu

Ghiath Smart Patrol

Pamätáte si film Fast and Furious 7, v ktorom Vin Diesel preskočil z jedného mrakodrapu do druhého s superšporte Lykan Hyperport? Tento libanonský stroj má na svedomí automobilka W Motors, ktorá sa preslávila práve svojimi modelmi Lykan Hypersport a Fenyr Hypersport. Dnes do svojej zbierky zapojila aj luxusný špeciál, ktorý to má namierené do ozbrojených zložiek, konkrétne do radov polície. Je to model Ghiath Smart Patrol a ako prvá by sa s ním mala pochváliť dubajská polícia.

Ghiath sa neskôr rozšíri aj do iných zložiek…

Interiér je rozdelený na dve časti. Prednú luxusnú a zadnú sparťanskú. Tá zadná, určená pre prevoz nepohodlných osôb.

Ghiath Smart Patrol popisujú jeho stvoritelia ako najpokročilejšie bezpečnostné vozidlo na svete. A prečo si to o ňom myslia? Dôvodov je údajne hneď niekoľko. Paradoxom je, že si ich libanonská automobilka zatiaľ necháva pre seba. Vieme len, že nový Ghiath Smart Patrol stojí na báze japonského Nissanu Patrol šiestej generácie.

O nebojácnosti policajného špeciálu Ghiath Smart Patrol hovoria jeho tvary. Mohutný predný rám, ktorý sa nebojí rozbúrať tehlovú stenu či odstaviť aj väčšie vozidlo nárazom zozadu, množstvo výstražných svetiel, tiež masívne LED-svetlomety, špecifické disky kolies či množstvo kamier rozmiestnených po všetkých stranách auta. Kamery nájdeme dokonca aj pri svetlách. V streche je ukrytá 360-stupňová kamera. Ešte lepší prehľad v nebezpečnej situácii poskytne dron, ktorý je možné ovládať z paluby auta.

Interiér je rozdelený na dve časti. Prednú luxusnú a zadnú sparťanskú. Tá zadná, určená pre prevoz nepohodlných osôb, je oddelená od prednej časti prepáškou a je veľmi stroho zariadená. Pasažieri v nej sedia na jednoduchých, a ľahko udržiavateľných plastových sedadlách. Podozrivý môže byť prichytený na sedadlo pomocou sieti bezpečnostných pásov. Naopak predná časť je veľmi pôsobivá. Nájdeme tu digitálny prístrojový štít, multifunkčný kožený volant, tiež obrovský displej infotainmentu umiestnený na prístrojovke v strede a samozrejme digitálne výstupy z rôznych vonkajších kamier. Ghiath Smart Patrol by sme mohli označiť ako taký civilný minitank.

Pod kapotou policajného špeciálu Ghiath Smart Patrol je umiestnený osemvalcový 5,6 litrový benziňák zo série Nismo, ktorý zo seba vydá výkon 434 koní. Výkon je usmerňovaný na všetky štyri kolesá pomocou sedemstupňovej automatickej prevodovky. Výroba nového policajného špeciálu sa bude realizovať vo fabrike Dubai Silicon Oasis v Spojených Arabských Emirátoch. Predstavitelia automobilky W Motors do budúcnosti počítajú s rozšírením ponuky o ďalšie vozy ako Ghiath Drone Edition, záchranárske autá či špeciály SWAT.

Zdroj: W Motors Official YouTube Channel

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button