Automobily

Citroën Ami ako malá vrtká štýlová terénna bugina

Citroën Ami Buggy

Malé mestské vozidlo Citroën Ami prichádza vo verzii štýlovej buginy. Otvorená terénna verzia pre voľný čas dostala príznačné pomenovanie Buggy. Malý elektrický automobil, na ktorý v niektorých častiach sveta ani nepotrebujete vodičák, si vďaka svoje jednoduchosti, štýlovosti a milučkosti získal množstvo fanúšikov. Dokonca sme mali možnosť vidieť aj úžitkovú verziu, určenú na rozvoz drobného tovaru. Dnes sa o slovo hlási drobná štýlová bugina, určená pre milovníkov nespútaného životného štýlu.

Dokonalý spoločník pri turistike…

Autíčko dostalo aj množstvo odnímateľných “ruksakov” a vakov pre batožinu, ktoré je jednoduché odopnúť z karosérie a vziať napríklad na turistiku so sebou.

Základom, zatiaľ len konceptu, terénne ladenej drobnej elektrickej buginy, je základný Citroën Ami. Malá mestská elektrická štvorkolka prešla poriadnymi úpravami oproti základnej verzii. Podbehy boli rozšírené plastovými nadstavcami, pod ktoré sa ukryli terénne kolesá. Na panoramatickej streche sa nachádza plnohodnotná rezerva, ako aj prídavné LED osvetlenie. Autíčko a jeho svetlá sú dokonca chránené malými prídavnými externými rámami. Je tak bizarné až je krásne a milučké, ako aj jeho civilnejšie verzie.

Predný rám verzie Buggy je prichytený do trubkového rámu základnej štvorkolky Citroën Ami. Ďalší trubkový rám môžeme nájsť pod prahmi. Jeho primárnou úlohou je odolávať poškodeniu automobilu hlavne pri jazde v teréne. Do nevšedných drobných dverí francúzska automobilka umiestnila vyberateľné nosiče batožiny.

Citroën Ami Buggy dostal kontrastné zeleno-žlté lakovanie, ktoré ho má viac priblížiť k prírode, no nie ho úplne v nej zamaskovať. Kolesá, ako aj strešné nosiče zas dostali decentný zlatý lak. Z kabíny vykúkajú výrazné žlto-zelené sedadlá, ktoré dostali viac výplne ako civilná verzia Citroën Ami a to hlavne pre to, aby priniesli väčšie pohodlie pasažierom pri jazde v teréne. Autíčko dostalo aj množstvo odnímateľných “ruksakov” a vakov pre batožinu, ktoré je jednoduché odopnúť z karosérie a vziať napríklad na turistiku so sebou.

Veselý drobný terénny model Citroën Ami Buggy bol z veľkej časti vyrábaný na 3D tlačiarni. Samozrejme nie automobil ako celok, ale množstvo jeho dielov. Za zmienku stoja držiaky pre action kamery, držiak na mobil či držiak na prenosný reproduktor. Zatiaľ stále nie je isté, či sa z odvážneho konceptu Citroën Ami Buggy stane aj produkčný automobil. Avšak po vzore úžitkovej verzii by sa tento koncept mohol kľudne postaviť do autosalónov v teplejších krajinách a poslúžiť tak mladým ako i starším motoristom na zábavu v horách či šantenie po slnkom zaliatych plážach.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button