Automobily

Čím väčší, tým lepší… Hovoríme samozrejme o priestore

Škoda Octavia Pro

Čínsky trh dostal veľký darček v podobe novej Škody Octavia Pro. A keď hovoríme o veľkom darčeku, máme na mysli najväčšiu Octaviu, aká na trhu momentálne je. Je dlhšia ako tá “naša” a ponúkne ešte viac luxusu a priestoru svojim pasažierom. Čo nás môže mrzieť je fakt, že je určená len pre Čínsky trh.

Čínska Škoda Octavia Pro narástla do dĺžky na 4753 mm. Rázvor pri tom ponúkne dĺžku až 2730 mm. Vďaka väčšiemu rázvoru budú mať pasažieri ešte viac miesta na nohy. Na čínskom trhu sa zákazníci na vnútorný priestor doslova fixujú a teda platí čím väčší, tým lepší.

Má priniesť vyššie čísla…

Pod kapotou len 1,4 litrový TSI štvorvalec s výkonom 110 kW a krútiacim momentom 250 Nm.

Škoda Octavia Pro pre čínsky trh sa od tej “našej”, európskej, líši nie len väčšími rozmermi, ale aj dizajnom tak exteriéru ako aj interiéru. Automobil dostal aj pozmenený profil, ktorý je viditeľný napríklad na predĺženej streche. Nárazníky sa podobajú na verziu RS. Laku karosérie dokonale kontrastuje čierne lakovanie strechy, spätných zrkadiel či kolies s priemerom 18-palcov. V štandardnej výbave čínsky zákazník dostane aj LED svetlomety.

Interiéru kraľuje 12-palcový dotykový displej infotainmentu. Niektoré jeho funkcie sú na mieru stvorené práve pre čínsky trh. Rozdielny, oproti európskej verzii, je aj volant, ktorý je len trojramenný. U nás môžeme dostať aj dvojramennú verziu. V štandarde dostane čínska Octavia Pro aj viacprvkové zavesenie zadnej nápravy. Pod kapotou bude pracovať 1,4 litrový TSI štvorvalec s výkonom 110 kW a krútiacim momentom 250 Nm. Prenos sily na zadný pár kolies bude zabezpečovať jedine sedemstupňová dvojspojková prevodovka DSG. Nová Škoda Octavia Pro je na čínskom trhu odpoveďou na poklesy predajných čísel. Vďaka svojim rozmerom a jedinečnému dizajnu má za úlohu opäť ukázať zákazníkom, aká prestížna a luxusná môže byť jazda za volantom Škody.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button