Automobily

Chcete sa cítiť ako agent 007? Limitovaný Land Rover Defender V8 je tu pre vás

Land Rover Defender V8 Bond Edition

Limitovaná verzia Land Roveru Defender V8 pre Jamesa Bonda vznikla ku dvadsiatemupiatemu filmu populárnej série bondoviek s názvom No Time To Die. Svetlo sveta uzrie len 300 špeciálne upravených Defenderov V8. Za ich zrodom stojí divízia Special Vehicle Operations. K dispozícii budú tak v krátkej ako aj v dlhej verzii.

Doteraz najsilnejší Defender V8…

Na obrazovke infotainmentu PiviPro sa pri každom nastúpení do vozidla objaví špeciálna uvítacia vizualizácia 007.

Limitovaný Defender V8 Bond Edition dostal hneď niekoľko znakov, ktoré ho na prvý pohľad odlíšia od štandardnej verzie. Bondovskú verziu prezradia dvadsaťdvapalcové kolesá Gloss Black, výrazné brzdové strmene vo farbe Xenon Blue, plaketa 007 na prahových lištách či veku batožinového priestoru či svetelná projekcia 007, ktorá sa zobrazí na zemi po odomknutí auta.

V interiéri nájdeme tiež plakety označujúce špeciálnu edíciu. Okrem toho nájdeme na nich aj laserom vygravírované poradové číslo automobilu s textom SV Bespoke, v ktorom práve sedíte. Na obrazovke infotainmentu PiviPro sa pri každom nastúpení do vozidla objaví špeciálna uvítacia vizualizácia, ktorá vám navodí pocit, že práve vy ste Jamesom Bondom vstupujúcim do svojho špiónskeho špeciálu.

Pod kapotou Land Roveru Defender V8 v špeciálnej Bond Edition bude pracovať benzínový päťlitrový osemvalec s výkonom 386 kW s krútiacim momentom 625 Nm. Agregát je spojený s osemstupňovým automatom, ktorý distribuuje energiu na všetky štyri kolesá. Tento limitovaný Defender by mal byť momentálne najsilnejším zo všetkých súrodencov. Stovku pokorí za menej ako 5 sekúnd a jeho maximálka sa vyšplhá až na 240 km/h. A čo jeho zvuk? Je hlboký, dunivý a maximálne agresívny.

Kedy sa dostane najnovší špeciál na cesty ešte nevieme. No vieme však, kedy sa dostane do kín najnovšia bondovka No Time To Die, konkrétne 30. septembra. Predpokladáme, že limitovaná edícia modelu Land Rover Defender V8 Bond Edition by mohla prísť na cesty s premiérou filmu. Cena zatiaľ zverejnená nebola.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button