Motocykle

Jawa na počesť výročia víťazstva Indov v indicko-pakistanskej vojne

Jawa model 42 "The Brave and the bold"

Zaujímavým faktom je obľúbenosť československého motocykla Jawa v Indii, kde túto značku, na základe niekdajších plánov, momentálne vyrába spoločnosť Classic Legends, ktorá je dcérskou spoločnosťou giganta Mahindra Group. Posledným výtvorom je limitovaná vlastenecká edícia Jawa model 42 “The Brave and the bold”, ktorá vznikla na počesť päťdesiateho výročia indického víťazstva v indicko-pakistanskej vojne v roku 1971. Je odetá do púštnej Khakhi a šedej Midnight Grey farby, ktoré sa kedysi používali práve v indickej armáde.

Cenovka vás prekvapí…

Cena limitovanej edície v Indii začína na zhruba 2250 eurách, čo vôbec nie je zlé za špeciálny oslavný army-model.

Palivová nádrž dostala jedinečný detail, ktorý zvyšuje hodnotu tejto motorky. Je ním trikolóra v indických farbách, ktorá kontrastuje s emblémom a nápisom, ktorý hovorí jasnou rečou o tom, čo je model Jawa 42 “The Brave and the bold” vlastne zač. Unikátnym doplnkom sú aj kožené kufre, ktoré dokonale ladia s armádnym sfarbením motocykla.

Srdcom špeciálnej edície Java model 42 “The Brave and the bold” je takpovediac klasický kvapalinou chladený štvortaktný jednovalec s objemom 293 cm3 s výkonom 27 koní a krútiacim momentom 27 Nm. Rovnaký motor sme mali možnosť odskúšať aj pri našom teste v sesterskom modeli Jawa 300 CL. Koľko modelov v limitovanej edícii sa dostane na cesty zatiaľ neviem. Je však možné, že zberatelia z Česka či Slovenska siahnu aj po tomto modeli a že ho budeme mať možnosť stretnúť aj na našich cestách. Jeho cena v Indii začína na zhruba 2250 eurách, čo vôbec nie je zlá cena za špeciálnu limitovanú army-edíciu. V Európe s najväčšou pravdepodobnosťou homologovaná nebude. A ak áno, tak určite sa bude predávať s oveľa vyššou cenovkou.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button