Automobily

Brutálne Porsche z dielne Manhart s 945 koňmi! Nemecká dielňa vylepšila model 911 GT2 RS

Manhart TR900

Extrémny nemecký športiak Porsche 911 GT2 RS si zaslúžil tuning od domácej dielne Manhart. Šialená úprava s menom Manhart TR900 dostala radu karbónových aerodynamických doplnkov, ktoré sú nielen funkčné, ale aj dizajnovo veľmi podarené. Okrem toho tuningová dielňa poladila aj motor, ktorý teraz dodá už bez tak divokému Porsche neuveriteľný výkon 945 koní!

Manhart prezradil cenu svojho diela…

Upravené Porsche s menom Manhart TR900 disponuje neuveriteľným výkonom 945 koní a krútiacim momentom 1050 Nm.

Ostrý športový model Porsche 911 GT2 RS je už bez tak poriadne výkonným automobilom. Výkon 3,8 litrového plochého šesťvalca je 700 koní s krútiacim momentom 750 Nm. Po osadení nových turbodúchadiel, nových zvodov, katalyzátorov, intercoolera či upraveného chladenia v podaní spoločnosti Manhart, disponuje upravené Porsche s menom Manhart TR900 neuveriteľným výkonom 945 koní a krútiacim momentom 1050 Nm. A aby sme nezabudli, úpravou prešla aj riadiaca jednotka, o ktorej nastavenie sa postaral software Mapswitch.

Radou modifikácií si prešiel aj podvozok. Brzdy naopak ostali pôvodné. Samozrejme, nebol by to Manhart, keby neponúkal vylepšenie. Pravdaže si za neho záujemca priplatí. Okrem prekopaného pohonu dostalo upravené Porsche 911 GT2 RS, alias Manhart TR900, aj radu vylepšení, ktoré je vidieť navonok. Automobil zaujme množstvom karbónových detailov. Azda najzaujímavejšou úpravou si prešiel predný nárazník so spojlerom, tiež blatníky, nástavce prahov či zadný difúzor. Dokonale pôsobí aj kombinácia laku karosérie Midnight Green so zlatými doplnkami.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Pri modeli Manhart TR900 dokonca poznáme aj cenu. A tá je veru astronomická keď si predstavíme, koľko stoja modely Porsche v továrenskom prevedení. Tumingová spoločnosť vyzradila, že základný upravený model Manhart TR900 bude stáť 550 000 eur. Samozrejme, Manhart počíta s početnými individualizáciami modelu, ktorých sumy veľmi rýchlo navýšia základnú cenu športového modelu. Okrem toho má automobil jeden problém. Katalyzátory, ktoré Manhart do upraveného Porsche zamontoval, nemajú certifikáciu od TÜV a teda na domácom nemeckom trhu s týmito modelmi nie je legálne možné jazdiť v bežnej premávke. Autá sú tak odsúdené na okruh alebo na export, kde táto certifikácia nie je požadovaná.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button