Motocykle

Brabus sa pochválil novým strojom! Nestojí však na štyroch kolesách + VEĽKÁ GALÉRIA

Brabus 1300 R

Šialené úpravy nemeckých luxusných automobilov z dielne Brabus zdobia zbierky súkromných zberateľov, športovcov, ale aj milovníkov brutálnych a rýchlych strojov. Môžeme ich vidieť aj na našich cestách. Doteraz sa nemecký úpravca špecializoval len na automobily značiek Mercedes, Smart a Maybach. Prednedávnom sa však spolupráca tuningovej dielne Brabus rozšírila aj do motocyklovej sféry. V spolupráci so značkou KTM vytvorili unikátny motocykel Brabus 1300 R. Čo všetko táto dvojkolesová zverina dokáže?

Brabus + KTM = dokonalá spolupráca…

Motocykel Brabus 1300 R dostal kilá karbónu, ktorý je použitý na väčšinu efektných doplnkov.

Jedinečný motocykel Brabus 1300 R je postavený na základe motorky KTM 1290 Super Duke R EVO. Nemecký úpravca Brabus sa zameral hlavne na úpravu zovňajšku. Všetky úpravy sú vyslovene imidžové. Do motora sa veľmi nepúšťal. Pohral sa len s jeho poladením a vytiahol z neho výkon 180 koní s krútiacim momentom 140 Nm. Z nuly na stovku vystrelí Brabus 1300 R vďaka V-Twin LC8 motoru len za 3,2 sekundy. Jeho hmotnosť je bez náplní 184 kilogramov.

Čo všetko konštruktéri z dielne Brabus na ostrej KTM-ke prerobili? Motocykel dostal kilá karbónu, ktorý je použitý na väčšinu efektných doplnkov. Nechýba vlastný predný LED-svetlomet, ktorý dodáva motocyklu osobitý výzor. Sedadlo je vyhrievané a okrem toho aj ručne vyrábané. Novinkou sú aj unikátne kované kolesá, ako aj špeciálna koncovka výfuku.

Zaujímavosťou motocykla Brabus 1300 R je jeho obmedzený počet vyrobených kusov. Predávať sa bude v dvoch farebných prevedeniach, z ktorého každé bude limitované na 77 kusov. 77-mička nie je len taká hocijaká číslovka. Číslo 77 je odkazom na rok založenia značky Brabus, konkrétne na rok 1977. A aká je cenovka unikátneho dvojkolesového stroja? Pôvodná KTM Super Duke R EVO stojí 20 590 eur. Brabus cenu tohto motocykla takmer zdvojnásobil. Model 1300 R sa bude predávať za 39 500 eur. Otázkou je, či sa dnes ešte budete môcť k nejakému exempláru dostať. Máme za to, že všetky boli rozchytané ešte predtým, ako Brabus oficiálne oznámil jeho výrobu a predaj.

Marcel Szabó

Najkrajší zvuk je z vidlicového dvojvalca :) pokiaľ sa však jedná o dve stopy pocity sa násobia štyrmi

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button