Automobily

Brabus sa nehanbí ani úprav elektrických Mercedesov! Tentokrát si zobral do parády model EQS

Mercedes Brabus EQS

Nemecký úpravca Brabus sa v poslednej dobe chopí možnosti úprav elektrických modelov nemeckej hviezdy. Ako posledný tuningový špeciál z tejto dielne vyšiel model Mercedes-Benz EQS 450. Brabus sa nepohral len so zovňajškom, ale dokázal aj zlepšiť aerodynamiku a predĺžiť dojazd luxusného elektrického modelu. Škoda len toho krásneho hlbokého zvuku benzínových monštruóznych Brabusov…

Brabus je držiteľom Guinnessovho rekordu…

Elektromobil dostal množstvo karbónových doplnkov, vďaka ktorým vyzerá oveľa lepšie ako jeho továrenské, bezpohlavné a tvarovo nevýrazné prevedenie.

Vedeli ste, že spoločnosť Brabus má zápis v Guinnessovej knihe rekordov? Dosiahla ho v roku 1985 kedy zlepšila aerodynamiku modelu Mercedes W124, vďaka čomu klesol jeho koeficient odporu vzduchu na rekordne nízku hodnotu 0,26. Aj keď časom koeficienty odporu vzduchu mierne prestali konštruktérov a dizajnérov zaujímať (samozrejme že nie úplne), dnes, v dobe rozvíjajúcich sa elektromobilov, znovu tento údaj začína byť veľmi podstatný. Práve preto Brabus, v úvode svojej tlačovej správy k upravenému Mercedesu EQS uvádza informácie o jeho svetovom rekorde a ukazuje tak paralelu s minulosťou a dneškom, kedy hodnota koeficientu odporu vzduchu opäť naberá na vážnosti, konkrétne pri stavbe elektrických automobilov.

Začnime však vzhľadom upraveného modelu Mercedes Brabus EQS. Elektromobil dostal množstvo karbónových doplnkov, vďaka ktorým vyzerá oveľa lepšie ako jeho továrenské, bezpohlavné a tvarovo nevýrazné prevedenie. Brabus dodal detaily prednej masky, spojlery, zadné krídlo, zadné difúzory, nadstavce prahov ako aj pútavé športové 22-palcové kolesá Monoblock Z obuté na pneumatikách 255/35 ZR22 vpredu a 295/30 ZR22 vzadu. Vďaka všetkým úpravám dokázal Brabus pôvodný továrenský koeficient odporu vzduchu 0,20 vylepšiť ešte o 7,2%. Veterný tunel dokonca potvrdil zníženie vztlaku na prednej náprave. Karbónové diely v zadnej časti automobilu zas znižujú vztlak na zadnej náprave. Vďaka všetkým úpravám je Mercedes Brabus EQS ešte stabilnejší vo vyšších rýchlostiach a tiež ponúkne v rýchlostiach medzi 100 až 140 km/h ešte vyšší dojazd ako udáva výrobca. Podľa výpočtov technikov Brabusu by sa dojazd mal predĺžiť až o 7%.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Automobil dostal aj prepracovaný vzduchový podvozok, ktorého svetlá výška sa dokáže meniť vďaka pripojenému prídavnému modulu SportXtra. Výsledkom úprav podvozku je možnosť redukcie svetlej výšky o 15 mm vpredu a 20 mm vzadu. Samozrejme, tak ako aj pri iných modeloch, Brabus aj pri elektrickom upravenom stroji Mercedes EQS ponúka širokú paletu úprav, ktoré si môžu zákazníci nechať ušiť na mieru, aby sa tak ich automobil stal úplne jedinečným exemplárom. Okrem toho, všetky úpravy modelu Mercedes EQS od Brabusu sú dostupné aj samostatne. Cenovka, ako vždy, na požiadanie.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button