Info

Automobilová hodvábna cesta smeruje do Talianska

Silk-FAW Hongqi S9

Číňania sa v posledných rokoch doslova míľovými krokmi dostávajú do popredia vo výrobe kvalitných automobilov. Časy výroby nekvalitných kópií a životunebezpečných automobilov končia. Čínske modely sa stávajú čoraz viac silnou konkurenciou tradičných značiek. Mediálne dlhšie zmieňovaný hyperšport Hongqi S9 nechce len zaútočiť na tie najdokonalejšie talianske športiaky, ale chce im podkúriť na domácej pôde. Závod na výrobu brutálneho stroja chce totižto postaviť priamo v európskej základni horkokrvných športiakov – v oblasti Emilia-Romagna v Taliansku.

Počuli ste už o automobilovom projekte “Novej hodvábnej cesty” BRI (Belt and Road Initiative)? Je to projekt, do ktorého vstupujú rôzne európske krajiny za účelom spolupráce v oblasti automobilizmu práve s Čínou. Taliansko je jednou z prvých lastovičiek.

Čína posilňuje svoj vplyv v Európe…

Most certainly. There’s rather a lot of car here – the Dawn is 5.3 metres long, 1.9 metres wide.

Taliansko a Čína už má za sebou niekoľko obchodných dohôd, vďaka ktorým do Talianska poputujú miliardy eur z čínskych investícií. Určitá čiastka by sa mala presunúť do vývoja práve spomínaného hyperšportu Hongqi S9, ktorý vznikne v spoločnom podniku spoločností Silk-FAW. Poprvýkrát sme sa s týmto hyperšportom mohli stretnúť na autosalóne vo Frankfurte v roku 2019. Spoločnosť sa chce do budúcnosti špecializovať na výrobu prémiových ultra-športových vozidiel. Ich výroba bude sústredená do talianskej oblasti Emilia-Romagna, odkiaľ vyrážajú na cesty tie najdokonalejšie talianske športiaky Ferrari, Lamborghini či Pagani.

Značka Hongqi je u nás celkom neznáma. Na domácom trhu je to však silne etablovaný podnik s bohatou históriou a vysokými číslami predajov automobilov. Ich luxusné limuzíny tvoria štátnu flotilu automobilov pre čínskych predstaviteľov vlády. Hongqi spadá však pod väčší podnik a to štátnu spoločnosť FAW. Tá je v Číne štvrtým najväčším výrobcom automobilov. Na domácom trhu úzko spolupracuje aj s európskymi či japonskými automobilkami. FAW oslovila pre spoluprácu pri vytváraní konkurencieschopných modelov, nie len pre európsky trh, spoločnosť Silk EV, špecializujúcu sa tak na dizajn ako aj na vývoj technológií pre automobilový priemysel. Aby sa automobily zrodené zo spolupráce týchto firiem čo najviac zapáčili európskemu klientovi, spoločnosti do služieb povolali renomovaného talianskeho automobilového dizajnéra Waltera de Silvu.

Zdroj: www.ruetir.com

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button